Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Tańsi radni

W środę radni ziemscy o 10 % obcięli sobie diety, choć i tak należały one do najniższych w tej części kraju. Przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego Henryk Kłosiński szacuje, że dzięki temu samorząd powiatu zaoszczędzi ponad 15 tys zł.

Diety radnych ziemskich zostały ustalone w maju 2001 roku. Od tego czasu ulegały one corocznemu podwyższeniu o wskaźnik wzrostu miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Zdaniem radnych przez ten czas osiągnęły nieprzyzwoicie wysoki poziom, a przynajmniej tak to wygląda jeśli się je przyrównuje do wysokości budżetu powiatu, który w przyszłym roku ma sięgnąć 15 mln zł. Radni postanowili więc i ścieli sobie diety o równe 10%. Po obniżce przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego będzie dostawał miesięcznie 1200 zł, przewodniczący Komisji Rady 676 zł, a szeregowy radny 523 zł. Jak podkreśla Starosta Wojciech Kubrak „to jedne z najniższych diet w województwie podlaskim”.
Gdzie trafią zaoszczędzone pieniądze na razie jeszcze nie wiadomo. Kubrak podkreśla, że potrzeb w powiecie jest dużo, a radni ziemscy będą mieli okazję rozdzielenia tych pieniędzy podczas najbliższej sesji gdy będzie uchwalany przyszłoroczny budżet powiatu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę