Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Turniejem SetPoint Kids Cup 2021 rozpoczyna działalność nowy łomżyński klub

- Dzisiejszym turniejem inaugurujemy działalność nowego klubu tenisowego w województwie podlaskim – mówi trener Krzysztof Chełstowski, który na kortach SM „Perspektywa” zorganizował turniej dla dzieci 9 i 10-letnich.

W turnieju dziecięcym nie chodzi o zwycięstwo a o radość grania. „Ktoś może wygrać, ale nie ma przegranych” - mówił zawodnikom podczas otwarcia Krzysztof Chełstowski, trener z 12-letnim stażem.

Na zmagania sportowe stawiło się w sumie 17 zawodników i zawodniczek: z Łomży, Pisza, Białegostoku i Zambrowa, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: do 9 i do 10 lat. 

- Dzieci młodsze grają wg reguł tenis 10., tzn. skrócone pole gry, używamy miękkich piłek, a zawodnicy grają krótszymi rakietami – wyjaśnia trener.

Po całozdniowych zmaganiach wyłonili się zwycięzcy. Grupę pomarańczową wygrał (dzieci z rocznika 2012 i młodsze) Ksawery Ambrożko z Sokół-Asy Białystok, a grupę zieloną (dzieci z rocznika 2011 i młodsze) Jakub Żegunia także z Sokół-Asy Białystok.

Turniej stał się także początkiem nowego bytu sportowego na łomżyńskiej i podlaskiej mapie sportowej. 

- Tata jednego z moich podopiecznych zmobilizował mnie to takiego działania – wyjaśnia Krzysztof Chełstowski, założyciel klubu SetPoint. - Złożyliśmy dokumenty do Urzędu Miasta, czekamy na rejestrację stowarzyszenia. Po zarejestrowaniu występujemy do Polskiego Związku Tenisowego o licencję i wtedy rejestrować będziemy dzieci na nasz klub – dodaje. Bazą klubu będą korty „SM Perspektywa” przy skyte parku. Łomżyński Klub SetPoint będzi drugim w mieście i czwartym w województwie klubem tenisowym.

Czy to wynik ostatnich sukcesów polskich tenisistów Igi Świątek i Huberta Hurkacza? Tener wyjaśnia, że to kolejny etap w rozwoju, a większą aktywność wynikająca z sukcesów na światowych kortach  widzi raczej wśród dorosłych. 

- Głównie starsi zgłaszają się, aby nauczyć się odbijać. Bo grać a odbijać to jest zupełnie inna rzecz – precyzuje Krzysztof Chełstowski.

Wyniki turniejów SetPoint Kids Cup 2021: 

Grupa pomarańczowa (dzieci z rocznika 2012 i młodsze) - startowało dziewięcioro zawodników z Łomży, Białegostoku i Pisza: 

1. Ksawery Ambrożko (Sokół-Asy Białystok) 

2. Leon Grzegorek (Sokół-Asy Białystok) 

3. Gabriel Zaremba (KT Set Point Łomża) 

 

Grupa zielona (dzieci z rocznika 2011 i młodsze) - startowało ośmioro zawodników z Łomży, Zambrowa, Białegostoku i Pisza: 

1. Jakub Żegunia (Sokół-Asy Białystok) 

2. Jerzy Chełstowski (KT Set Point Łomża) 

3. Ksawery Ambrożko (Sokół-Asy Białystok)

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę