Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Połowa uprawnionych aktywowała bon w Podlaskim

Po blisko roku funkcjonowania bonu turystycznego, w Podlaskim tylko połowa aktywowała go do tej pory. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje, ale również do końca marca 2022 roku. Można nim płacić za usługi turystyczne u ponad 27 podmiotów branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej.

Bon turystyczny powstał, aby wesprzeć doświadczoną przez covid branżę turystyczną. Kupon o wartości 500 zł przysługuje każdemu pobierającemu świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu Rodzina 500 plus. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. 

W Polsce do tej pory aktywowano ponad 2,4 mln bonów. W województwie podlaskim  uprawnionych jest ponad 116 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas 60 tys. bonów, a całkowicie wykorzystano ponad 20,5 tysiąca.

- Od czerwca w województwie aktywowano 13 tys., a zrealizowano prawie 10 tys. Nadal jednak wielu uprawnionych mieszkańców naszego województwa nie zdecydowało się na aktywację bonu (57 tys.). Dotychczas bonami zrealizowaliśmy płatności na ponad 43,7 mln zł - przypomina Anna Ilukiewicz, rzecznik ZUS na Warmii i Mazurach. 

Najwięcej bonów aktywowano w województwie mazowieckim - ponad 645 tys. i w śląskim - 476 tys.

- Bon przyznawany jest w formie dokumentu elektronicznego. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę - Ogólny, a następnie - Polski Bon Turystyczny. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” - informuje rzeczniczka.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel. Można nim płacić w podmiotach, które znajdują się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Lista jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl i www.polska.travel. Więcej informacji na temat na temat bonu oraz instrukcję jak go aktywować i używać znaleźć można na stronie internetowej ZUS. Można także skontaktować się z nami dzwoniąc na infolinię w sprawie bonu turystycznego – nr tel. 22 11 22 111. 

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę