Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Zerwany dach po gwałtownej ulewie z wichurą

Główne zdjęcie
Kuzie

Po weekendzie i początku tygodnia upalnym i skwarnym, z temperaturą ponad 30 stopni Celsjusza, we wtorek po południu nagle w Łomży spadła rzęsista ulewa. W regionie bardzo silne opady i mocny wiatr rozszalały się wcześniej, niosąc ulgę wymęczonym duchotą ludziom i pozwalając na chwilę odżyć przesuszonym roślinom na łąkach, w ogrodach i lasach. Pierwsze zgłoszenie strażacy z Komendy Miejskiej PSP otrzymali o godzinie 14.42 do powalonych drzew na drogach w regionie.

Dyżurny operacyjny stanowiska kierowania w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży wylicza, że mocny wiatr głównie powalał drzewa na drogi. Kolejno padało po jednym, dwa albo kilka drzew na drogach w 6 miejscowościach: Miastkowie, Morgownikach, Zbójnej, Kuziach, Osowcu i Nowogrodzie, gdzie nie wytrzymała naporu wichury topola i sosna. Dużo słabszych drzew i konarów nie wytrzymało kilkunastominutowej nawałnicy, m.in., na drodze lokalnej do wsi Charubin w gminie Zbójna. Oprócz tego, mocny wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego w Kuziach. Zgłoszenie o zerwanym dachu nadeszło do stanowiska w KM PSP o godzinie 15.35, a dwa zastępy strażaków z PSP i OSP pracowały jeszcze przy zabezpieczaniu domu po ponad półtorej godzinie. Wichura pozbawiła budynek trzech arkuszy około 5-metrowej długości. W samej Łomży do godziny 17. nie zgłaszano strażakom powalonych drzew ani zalanych piwnic.  

Mirosław R. Derewońko

kom. red. 696 145 146

230804070022.gif
Foto: Kuzie
Foto: Kuzie
Foto: Kuzie
Foto: Kuzie
Foto: Popiołki
Foto: Popiołki
Foto: Popiołki
Foto: Popiołki
Foto: Popiołki
Foto: Zbójna

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę