Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Nocne oświetlenie do akwarium – co warto wiedzieć?

Pewnie większość z nas wie, że akwaria muszą być oświetlane sztucznym światłem. Takie światło powinno dobrze imitować warunki, jakie panują w dzikich akwenach – w końcu chcemy zapewnić naszym podwodnym pupilom jak najlepsze warunki do funkcjonowania. Choć światło na dzień to raczej kwestia oczywista, nie tak dużo mówi się o świetle nocnym. Co zatem warto wiedzieć w tej dziedzinie?

Jak wygląda światło nocne w akwarium?

Światło nocne, w przeciwieństwie do tego dziennego nie ma na celu dobrze oświetlać zbiornika, by poprawić w nim widoczność i zapewnić roślinom optymalne warunki do wzrostu. Te zadania dobrze realizowane są za dnia. Oświetlenie po zmroku to wybór dekoracyjny.

Świetlówki nocne świecą na różne kolory i w zasadzie w sklepach akwarystycznych bez problemu znajdziemy oświetlenie w kolorze, w którym pragniemy. Takie oświetlenie podkreśla pięknie scenę akwarium po zmroku, dodając jej dodatkowy wymiar i pozwalając na obserwację zbiornika przez całą dobę. Jest to okazja do zapewnienia sobie kolejnych aspektów wizualnych w zbiorniku i przy okazji do przemienienia akwarium w piękną ozdobę także w ciągu nocy.

Co ważne, oświetlenie to ułatwia również orientację rybom w zbiorniku. Dzięki temu nocne mroki nie są im straszne, a ryby w panice nie próbują wyskoczyć z akwarium.

Zbiornik nie może być oświetlany światłem dziennym przez całą dobę. Dobrze wiedzą o tym doświadczeni akwaryści. W nocy zwierzęta i rośliny, tak jak my, potrzebują czasu do regeneracji. Ostre światło jest zatem niewskazane. Za to takie kolorowe potrafi doskonale imitować warunki panujące w przyrodzie po zmroku. Dyskretne światło niebieskie, zielone czy fioletowe pięknie podkreśli topografię sceny akwarium. W ten sposób stworzymy niepowtarzalne akwarium, które zachwycać będzie swoimi walorami przez całą dobę.

Zdjęcie 2.jpg

Jakie światło wybrać?

Właściwie bezkonkurencyjne są na tym polu świetlówki LED. Oświetlenie LED-owe daje nam wiele możliwości – przede wszystkim jest energooszczędne, co jest ważne, gdy świecić ma całą noc. Poza tym LED-y mają długą żywotność, a gdy już nadchodzi kres ich przydatności, stopniowo tracą na sile, co pozwala akwaryście bezpiecznie wymienić je z wyprzedzeniem. Są one również bezpieczne do umieszczenia w akwarium, gdyż nie nagrzewają się, co oczywiście zapobiega nagrzewaniu się również wody. W ten sposób oświetlenie LED jest idealnym wyborem, jeśli mowa o świetlówkach nocnych.

Podsumowanie

Jak widać, nocne oświetlenie to praktyczny dodatek do każdego zbiornika. Oświetlenie nocne znajdziesz w atrakcyjnej cenie w jednym z większych sklepów akwarystycznych w Polsce – Akwarystyczny24.pl. Sprawdź ofertę sklepu i stwórz akwarium godne pozazdroszczenia.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę