Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Szachowy Dzień Dziecka - pod koniec czerwca

Zadowolone i uśmiechnięte dzieci, mnóstwo rozegranych partii, nowe przyjaźnie i gorąca atmosfera. Tak oto przebiegał Turniej Szachowy z Okazji Dnia Dziecka przeprowadzony we wtorek 22 czerwca.

Rozegrano dwa turnieje: A – dla dzieci do lat 10 i Turniej B – do 15 lat. Startowało łącznie nieco ponad 40 zawodników. Szachiści grali 6 rund systemem szwajcarskim, tempem 10 minut + 5 sekund na zawodnika. W przerwach miedzy rundami na zawodników czekały zimne napoje i słodkie przekąski, a dzielnie wspierający swoje pociechy rodzice mogli skorzystać z ciepłych napojów.
Każdy szachista oprócz podniesienia umiejętności szachowych otrzymał pamiątkowy dyplom, medal i upominek. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych: dziewczynki do 8, 10, 12 i 15 lat oraz chłopcy do 8, 10, 12 i 15 lat zostali nagrodzeni pucharami.
Zawody odbyły się dzieki wsparciu Prezydenta Miasta Łomża – p. Mariusza Chrzanowskiego, SM Perspektywa oraz oczywiście gospodarza – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży p. Bożeny Dziekońskiej. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Akademii Szachowej Sobocińscy p. Sławomir i p. Magdalena.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach:

D8 – Maja Szewczyk

D10 – Natalia Szmigiel

D12 – Anna Dziewa

D15 – Anna Olechowska

C8 – Patryk Potkaj

C10 – Tomasz Grucel

C12 – Wiktor Potkaj

C15 – Bartosz Chełstowski

Szczegółowe wyniki obu grup pod linkiem: 

Turniej A – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1536/results.html?l=pl&tb=10_

Turniej B – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1538/results.html?l=pl&tb=10_

Turniej cieszył się ogromnym powodzeniem, niestety z przyczyn niezależnych od organizatorów wydarzenia, a wynikających z ograniczeń sanitarno - epidemiologicznych liczba zawodników była ograniczona. Mamy nadzieję, że już w następnym roku Turniej Szachowy z Okazji Dnia Dziecka będzie mógł mieć frekwencję blisko stu osób.
Gratulujemy wszystkim szachistom i ich rodzicom.

(materiał nadesłany)

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę