Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Grupa Ratownicza Nadzieja z Nagrodą „Animus Fortis” (Mężny Duch)

Kapituła Nagrody Animus Fortis za 2020 rok w kategorii organizacja, uhonorowała Grupę Ratowniczą „Nadzieja”. W poniedziałkowy wieczór (14.06.2021) delegacja z prezesem Grupy ks. Radosławem Kubłem odebrała prestiżową nagrodę przyznawaną organizacjom i służbom ratowniczym.

„Ustanowiona przez kierownictwo Wojskowego Instytutu Medycznego Nagroda honoruje tych, którzy mają wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych. Nawiązuje do najlepszych tradycji zespołów medycznych – jest miniaturą „Pomnika Sanitariusza”, który miał stanąć przed II wojną światową w Warszawie i upamiętniać medyków poległych w walkach o odzyskanie niepodległości” – czytamy w liście premiera skierowanym do nagrodzonych. Tegoroczna edycja nagrody po raz pierwszy znalazła się pod honorowym patronatem prezesa Rady Ministrów, który imiennie wyróżnił laureatów. 

Nagroda została wręczona przez gen. dyw. prof. dra hab. n. med. Grzegorza Gierelaka, dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego w trakcie trwającego w Katowicach VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Kapituła wyróżniła Grupę Ratowniczą Nadzieja spośród 50 zgłoszonych jednostek z terenu całego kraju. Jak zaznaczył gen. Gierelak, Grupa Ratownicza Nadzieja jest podmiotem o tak szerokim spektrum działania na polu ratownictwa, że członkowie kapituły nagrody „Animus Fortis” znaleźli się pod ogromnym wrażeniem i jednogłośnie przyznali to wyróżnienie.  

W trakcie krótkiego wystąpienia na gali Health Challenges Congres prezes Grupy, ks. Radosław Kubeł podziękował kapitule za dostrzeżenie ogromnego wysiłku jednostki, zwłaszcza w zwalczanie epidemii. Zauważył, że nagroda została przyznana za rok 2020, kiedy Grupa Ratownicza znalazła się na pierwszej linii walki z Covid-19. Zgodnie z mottem nagrody – mężnym duchem – jej członkowie, medycy w młodym wieku, stanęli odważnie od samego początku do walki z pandemią. Ks. Kubeł podziękował swoim współpracownikom za odwagę i poświęcenie, które zostało uhonorowane tak prestiżowym wyróżnieniem.

Gratulujemy!

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę