Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Klub Sportowy Elbrus Łomża wraca z Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach z medalem

Główne zdjęcie
Tomasz Obrycki KS Elbrus Łomża

W miniony weekend w dniach 04-06.06.2021 r. w Wasilkowie odbyły się XXIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach. Łącznie udział brało w nich 128 zawodników. KS Elbrus Łomża reprezentowało 6 zawodników. Najlepiej z podopiecznych Vafa Mamadova zaprezentował się Tomasz Obrycki, który w kategorii do 10 lat zajął III miejsce zdobywając swój kolejny medal. Na 9 rozegranych partii Tomek zdobył 7,5 pkt. Dorobek jego to 7 wygranych partii, jedna zremisowana oraz jedna przegrana. Tomek zaprezentował się dobrze, zdobywając tyle samo punktów co zawodnik z drugiego miejsca. Dodać należy, że zwycięzca uzyskał 8 pkt. Niestety w walce o medale decydują niuanse, które potem przekładają się na końcowy wynik – podkreśla trener.

Pozostali podopieczni pomimo, że nie zajęli miejsca medalowego to zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W kategorii do lat 10 naszą reprezentantką była Adrianna Żelazna, która zajęła 8 miejsce w swojej grupie. - Po rocznej przerwie to był jej drugi turniej – mówi trener Vafa Mammadov. -  W tej kategorii konkurencja była silna, pomimo to nasza zawodniczka jako jedna z nielicznych o rok młodsza od konkurentek walczyła dzielnie zostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie. Znając charakter Adrianny i siłę gry, jestem przekonany, że z każdym następnym turniejem będzie coraz lepiej - dodaje.

W kategorii do lat 8 nasz klub reprezentował Patryk Potkaj (7 l.) który zdobył 4 pkt z 9 możliwych. Pozwoliło mu to na zajęcie 13-stego miejsca. Jako trener jestem dumny, że po długiej przerwie gry w szachy związanej z sytuacją epidemiologiczną udało mu się na nowo wdrożyć w tajniki gry. 

W kategorii do lat 12 startował od nas Wiktor Potkaj, brat Patryka który tak samo jak on wrócił do gry po długiej przerwie. Był to jego pierwszy start w tego typu turnieju. Jako trener uważam, że miejsce 16-ste które zajął nie pokazuje w pełni jego umiejętności ale jestem pewien, że z każdym następnym turniejem będzie coraz lepiej. 

W kategorii do lat 14 wśród 19-stu zawodników znaleźli się z naszego klubu Jakub Firmuga (14 l) oraz Wiszniewski Stanisław (14 l). Obaj zawodnicy zdobyli po 5 pkt z 9 możliwych. Tym samym zajęli kolejno 6 i 8 miejsce. W mojej opinii ten turniej dla obu zawodników był udany. Chłopcy w tej kategorii mają za sobą długie lata praktyki, czego nie mają nasi zawodnicy. Mimo tego, Jakub oraz Stanisław pokazali się z dobrej strony i zajęli wysokie miejsca. 

- Wszystkim naszym zawodnikom należą się gratulacje, niezależnie od zajętego miejsca. Dla większości z nich start w tej rangi zawodach był dużym przeżyciem. Mam nadzieję, że jeszcze usłyszymy o każdym z nich i o ich sukcesach w nadchodzących turniejach. Przed nami dużo ciężkiej pracy, spędzonej przy szachownicy, ale na szczęście nie brakuje nam zapału i chęci do dalszej pracy – dodaje na koniec trener Vafa Mammadov. 

(materiał nadesłany)

 

240206081801.gif
Foto: Tomasz Obrycki KS Elbrus Łomża
Foto: Adrianna Żelazna KS Elbrus Łomża
Foto: Jakub Firmuga KS Elbrus Łomża
Foto: Klub Sportowy Elbrus Łomża
Foto: Patryk Potkaj KS Elbrus Łomża
Foto: Stanisław Wiszniewski KS Elbrus Łomża
Foto: Vafa Mammadov i Tomasz Obrycki
Foto: Wiktor Potkaj KS Elbrus Łomża

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę