Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Seria „Ponad słowami” - język polski bez tajemnic!

Seria „Ponad słowami” sprawnie wprowadzi uczniów szkół ponadpodstawowych w świat języka polskiego. Warto pamiętać, że to jeden z obowiązkowych przedmiotów na maturze. Oznacza to, że każdy absolwent szkoły średniej, niezależnie od tego, czy wiąże przyszłość ze studiami humanistycznymi, czy nie, będzie musiał się z nim zmierzyć. Dlatego już dziś zadbaj o właściwe przygotowanie w tym zakresie!

Systematyczna nauka kluczem do sukcesu

Szukasz sprawdzonych i praktycznych podręczników szkolnych do języka polskiego? Seria „Ponad słowami” Nowej Ery umożliwi ci systematyczną naukę i bieżące monitorowanie postępów. Książki te sprawdzą się jednakowo w liceum ogólnokształcącym, jak i technikum. Warto też dodać, że w skład serii wchodzą podręczniki na poziom podstawowy oraz rozszerzony. 

Już od pierwszej klasy szkoły średniej postaw na kompleksowe i optymalne przygotowanie do matury z języka polskiego. Wiedza podana w przystępnej formie sprawi, że nauka okaże się przyjemna i prosta na każdym etapie.

Zalety serii „Ponad słowami”

Książki z serii, to znane i popularne pozycje, które sukcesywnie dostosowywane są do potrzeb zmieniającej się podstawy programowej w szkołach. Doskonale wpisują się więc w zalecenia MEN i gwarantują optymalne przygotowanie do egzaminów maturalnych. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po te podręczniki szkolne?

 • Uporządkowane i podzielone chronologicznie treści - do tego wyróżnione najważniejsze daty, artyści, twórcy, dzieła i najistotniejsze wiadomości. Dzięki temu nie przegapisz ważnych informacji oraz z łatwością wrócisz do wybranych zagadnień.

 • W książkach znajdziesz sporo dodatków, które znacząco ułatwią ci przygotowania do matury zarówno pisemnej, jak i ustnej.

 • Do serii dołączone są, między innymi, maturalne karty pracy, multimedialne pomoce na płytach CD.

 • Podręczniki zostały skonstruowane tak, byś w łatwy sposób mógł powtórzyć materiał z wcześniejszych lat. 

Zdjęcie 2.jpg

Podręczniki szkolne nie tylko dla uczniów

Seria jest dobrym wyborem także w przypadku nauczycieli. „Ponad słowami” pedagogom dają dostęp do praktycznych aplikacji i prezentacji, które przyspieszają przygotowanie zajęć w taki sposób, by jak najskuteczniej zainteresować ucznia materiałem. 

Ponadto książki te pomogą ci:

 • nadzorować postęp uczniów,

 • przygotować testy i sprawdziany,

 • stworzyć praktyczne i interesujące zestawy do pracy na lekcji.

Jednym słowem, z podręcznikami szkolnymi Nowej Ery z łatwością przygotujesz konspekt na daną lekcję i poprowadzisz zajęcia w sposób kreatywny. Znajdziesz tu materiały, które pomogą ci dostosować przekaz do potrzeb młodzieży, dzięki czemu każda lekcja będzie odpowiednio ich angażować w zadania. Do tego w serii są także pomoce, takie jak opracowania lektur z multimediami. 

Język polski na medal

„Ponad słowami” to książki, które przeprowadzą cię przez ten istotny przedmiot w szkole w sposób przyjemny i efektywny. Dzięki kreatywnym sposobom nauczania ciekawostkom oraz zajmującym grafikom nauka będzie o wiele przyjemniejsza.  

Seria poprowadzi cię przez najważniejsze epoki literackie i wspomoże rozwijanie wielu umiejętności, które na maturze są niezbędne. Nauczysz się, między innymi, czytania utworów literackich, uwzględniając konteksty: historyczny, społeczny czy filozoficzny, które miały znaczący wpływ na ich powstanie. Natomiast kompleksowe ich opracowanie ułatwi ci zapamiętanie najistotniejszych faktów. 

Pamiętaj, że matura z języka polskiego jest obowiązkowa! Nawet jeśli nie planujesz zdawać jej w rozszerzonej wersji, to podręczniki szkolne „Ponad słowami” są dobrym wyborem, ponieważ optymalnie przygotują cię do egzaminu, niezależnie od wybranego poziomu trudności. 

tekst płatny

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę