Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w szachach szybkich dzieci do 8 lat

Główne zdjęcie
Maja Szewczyk

Dobrze zaprezentowali się najmłodsi łomżyńscy szachiści w rozegranych w weekend Mistrzostwach Województwa Podlaskiego. W silnie obsadzonym turnieju Maja Szewczyk (ucz. SP 9 w Łomży) zajęła VII miejsce, a Wojtek Zabielski (ucz. SP 10 w Łomży) wygrał 4 razy i uplasował się na XX miejscu.

W niedzielę najmłodsi szachiści rywalizowali na szachownicach w Białymstoku. Odbywały się tam Mistrzostwa Województwa Podlaskiego do lat 8. Turniej rozgrywany był tempem 10 min + 5 s na zawodnika. Chłopcy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim, a dziewczynki 9 rund systemem kołowym. W zawodach wystartowało prawie 50 zawodników.
Najlepiej wypadli: Maja Szewczyk, uczennica SP 9, która zdobyła 4 pkt i zajęła VII miejsce, Wojtek Zabielski uczeń SP 10, który wygrał 4 razy i uplasował się na XX miejscu oraz Filip Chaberek uczeń SP 2, który zdobył 2,5 pkt. Co ważne, dla chłopców były to pierwsze poważne zawody i debiut na Mistrzostwach Województwa. Na co dzień zawodnicy trenują pod okiem trenerów Akademii Szachowej Sobocińscy.

- Dla naszych 8-latków uczestnictwo w takim turnieju po długiej, wymuszonej pandemią przerwie, to ogrom emocji i nowych doświadczeń, a także wielka radość gry z innymi dziećmi – zauważa Magdalena Sobocińska.

 

Foto: Maja Szewczyk
Foto: Wojtek Zabielski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Filip Chaberek

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę