Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Olimpijka w Klubie PREFBET-SONAROL

Główne zdjęcie
Iwona Bernardelli (Lewandowska)

Olimpijka, maratonka Iwona Bernardelli dołączyła do Klubu Sportowego PREFBET – SONAROL. Zawodniczka na na koncie 33 medale Mistrzostw Polski (w tym 10 złotych), uczestniczyła w Mistrzostwach Europy, Świata czy Pucharze Europy. Do niej należy aktualny rekord Polski w biegu na 20km – 1:07,19 (Paryż 2012). Jest także mistrzynią i rekordzistką Świata Wojsk.

Iwona Bernardelli, wcześniej Lewandowska, dobrze jest znana w łomżyńskim Klubie, chociażby ze wspólnych startów Justyną Korytkowską. Prezes Klubu Andrzej Korytkowski wyjaśnia drogę olimpijki do Łomży. 

- Iwona rywalizowała z Justyną Korytkowską na przeszkodach oraz długich dystansach jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Lewandowska, następnie wyszła za mąż za Michała Bernardelli - zawodnika z naszego klubu… Gdy się okazało, że ta wybitna lekkoatletka szuka dobrego klubu do dalszej kariery nasze rozmowy nie  trwały zbyt długo bo po 1 dniu zakończyły się porozumieniem - wyjaśnia Korytkowski.

Bernardelli do sezonu przygotowywała się na zgrupowaniu sportowym min. z  zawodnikiem PREFBET – SONAROL Jakubem Nowakiem podczas zgrupowania w Portugalii. Najbliższe starty obojga zawodników już niedługo na Mistrzostwach Polski w Maratonie oraz na 10 000m.

Prezes Andrzej Korytkowski dziękuje firmom PREFBET Śniadowo i SONAROL Jedwabne, sponsorom Klubu, jak pisze „bez których nie byłoby mowy o pozyskaniu takiej świetnej zawodniczki”.

 

Rekordy życiowe Iwony Bernardelli:

800m-2:11,17(Grudziądz)

1000m-2:53,97(Bydgoszcz)

1500m-4:17,40(Szczecin)

3000m-9:18,86(Herouville)

3000prz-10:10,01(Poznań)

5000m-15:35,75(Watford)

10 000m-32:55,06(Londyn)

10km- 32.25(Madryt)

20km-1:07,19(Paryż)

Półmaratom-1:12,0+(Londyn)

Maraton- 2:27,47(Londyn)

 

Foto: Iwona Bernardelli (Lewandowska)
Foto: Iwona Bernardelli (Lewandowska)  fot. Marek Biczyk PZLa
Foto: Iwona Bernardelli (Lewandowska)  fot. Marek Biczyk PZLa
Foto: Iwona Bernardelli (Lewandowska)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę