Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lipca 2021 napisz DONOS@

Teresa Adamowska – szkic do autoportretu

Artystka plastyk Teresa Adamowska opowiada o swojej drodze twórczej – fascynacjach, impulsach, podszeptach... Autorka pochodzi z Łomży. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie ukończyła studia z zakresu malarstwa i grafiki użytkowej (dyplom w pracowni malarstwa prof. Janusza Kaczmarskiego w 1987 roku). W dorobku ma 40 wystaw indywidualnych, uczestnictwo w ponad 60 wystawach zbiorowych. udział w plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia w dziedzinie malarstwa, rysunku, tkaniny artystycznej, a także w dziedzinie kultury i edukacji artystycznej. Obszar aktywności twórczej artystki jest niezwykle szeroki. Z równym powodzeniem realizuje się w malarstwie, rysunku, grafice użytkowej, jak scenografii, tkaninie artystycznej, poezji czy pracy dydaktycznej. W jej malarstwie przewijają się różnorodne wątki i motywy odzwierciedlające fascynację otaczającym światem – życiem natury i człowieka. Najchętniej maluje portrety, pejzaże i sceny figuralne umiejętnie łącząc elementy tradycyjnego malarstwa z indywidualną stylistyką i nowatorskimi środkami wyrazu. Jest mistrzynią metaforycznych opowieści malarskich, co nie przeszkadza jej ujawniać bogactwo swojej wyobraźni także w sferze abstrakcji. Film powstał w ramach realizacji autorskiego pomysłu Natalii Tułowieckiej.

opr. Karolina Skłodowska - kierownik Galerii Sztuki Współczesnej

.

Grzegorz Gwizdon
śr, 07 kwietnia 2021 11:02
Data ostatniej edycji: śr, 07 kwietnia 2021 11:12:16

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę