Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Skazani za przerzut ludzi.

Conajmniej 700 osób z Azji Wschodniej w latach 2003-2004 nielegalnie przekroczyło granicę w okolicach Sejn – ustaliła Prokuratura Okręgowa w Łomży. Organizatorzy nielegalnych przerzutów dziś dobrowolnie poddali się karze w Sądzie Rejonowym w Zambrowie. Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadziła śledztwo w tej sprawie od 25 września zeszłego roku. Kilka dni wcześniej zambrowscy policjanci w okolicach Szumowa wpadli na trop gangu taksówkarzy warszawskich, przewożących Azjatów. Do sądu z aktem oskarżenia o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy państwa trafiło dziś 10 taksówkarzy z Warszawy oraz dwaj organizatorzy przerzutu z okolic Sejn. Trzeci z nich, były funkcjonariusz straży granicznej, popełnił samobójstwo w celi tuż po zatrzymaniu.


Wszyscy dobrowolnie poddali się karze. Sąd w uproszczonym postępowaniu zatwierdził kary od roku do 3 lat pozbawienia wolności, warunkowo zawieszając ich wykonanie na czas od 2 do 5 lat. Wymierzył także wszystkim kary grzywny w wysokości około 25 tysięcy złotych. Jak ustalono – od 2003 do 2004 roku w rejonie Sejn nielegalnie przekroczyło granicę około 700 azjatów, głównie Wietnamczyków. Przerzucano całe grupy, nawet po 20-25 osób, najczęściej w okresie letnim. Za przerzut każdej osoby organizatorzy otrzymywali nie mniej niż 2 tysiące złotych. Taksówkarzom płacono po 200-300 złotych za każdy transport. Był to pierwszy tego typu proces kończący śledztwo prowadzone na terenie łomżyńskiego okręgu prokuratorskiego. 15 listopada zambrowski sąd rozpatrzy proces przeciwko jednemu z Wietnamczyków, organizującemu nielegalne przerzuty swoich rodaków do Polski i na Zachód.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę