Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Wysoka wieża widokowa powstanie w Uhowie nad Narwią - jest umowa z wykonawcą

Główne zdjęcie
źródło: www.lapy.pl

Ma to być atrakcja, która przyciągnie turystów. 40-metrowa wieża widokowa powstanie nad Narwią w Uhowie koło Łap.

Burmistrz Łap, Krzysztof Gołaszewski, podpisał umowę z wykonawcą. W ocenie samorządowca będzie to wyjątkowy obiekt.

- Nie dość, że sama wieża jest wysoka, to będzie ustawiona na wzniesieniu - 10 metrów nad powierzchnią rzeki. Dzięki temu będzie można podziwiać dolinę Narwi. Na wieży będą lunety, za pomocą których będzie można oglądać widoki. Przy wieży powstaną też miejsca na grille i ogniska, a także plansze edukacyjne na temat okolicznej przyrody - wylicza burmistrz. Chwali się też, że będzie to obiekt widoczny ze znacznej odległości - także w nocy, ponieważ wieża ma być podświetlana.

Teren wokół zostanie zagospodarowany. W planach jest budowa małej architektury m.in. latarni, ławek, altanek, wiat, domków lęgowych i sanitariatów. Ma być też zegar słoneczny i miejsce na wystawy.

Atrakcją dla internautów ma być kamera on-line umieszczona na nowym obiekcie. - Z każdego zakątka na ziemi będzie można podziwiać Narew - mówi Krzysztof Gołaszewski.

Samorządowiec podkreśla, że wieża w leśnym zakątku za Uhowem, będzie jedną z najwyższych tego typu w Polsce. Gminne władze liczą, że przyciągnie turystów, nie tylko z województwa podlaskiego, ale także z całej Polski.

Wieżę ma wybudować białostocka spółka CITA. Wartość umowy to ponad 2 mln 864 tys. zł. Obiekt ma powstać do końca listopada tego roku.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę