Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

30 tys zł z Kwesty

Dokładnie 29 tys. 545 zł i 5 groszy uzbierano podczas kwesty „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne”. W tym roku przez cały dzień przy zabytkowym cmentarzu przy ul. Kopernika pieniądze do puszek zbierało 111 osób. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała wizytom na cmentarzach i zbierającym pieniądze.

Do kwestarskich puszek trafiały przede wszystkim monety – złotów i dwuzłotówki. Choć wydaje się, że to niewiele organizatorzy kwesty podkreślają, że „liczy się każdy grosz”, a dzięki temu, że jest ich dużo zbiera się pokaźna kwota. I faktycznie złotówek i dwuzłotówek uzbieranych podczas Kwesty 2005 było na łączną kwotę ponad 12 tys zł. Wszystkie monety – od tych jednogroszowych po pięciozłotowe - dały ponad 2/3 tegorocznego wyniku kwesty. W „papierkach” uzbierano niewiele ponad 9 tys zł.
Tradycyjnie już z kwestarskich puszek wysypywano nie tylko złotówki. Pośród nich znajdowały się także m.in.: monety Euro (w sumie 7,5 Euro), centy USA i korony słowackie.
Całkowity dochód ze zbiórki po bankowym przeliczeniu wpłacony zostanie na konto Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej z wyłącznym przeznaczeniem na Ratowanie Łomżyńskich Zabytków Cmentarnych – podkreślają organizatorzy zbiórki.

zobacz też: Kwesta cmentarna

210407125521.jpg

Załączniki


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę