wtorek, 24 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne

We wtorek od samego rana rozpoczyna się kolejna Kwesta „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne”. Kwestujący ze specjalnymi puszkami będą stać przy każdym wejściu na zabytkową nekropolię przy ul. Mikołaja Kopernika. Tegoroczna łomżyńska Kwesta odbędzie się już po raz 16. Efekty poprzednich widać doskonale na cmentarzu. To dzięki, m.in. zbieranym od lat datkom udało się odnowić ponad sto najstarszych i najcenniejszych nagrobków.

Przed zabytkowym cmentarzem przy ul. Kopernika w Łomży kwestować będą działacze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, harcerze, samorządowcy, parlamentarzyści, dziennikarze....
Jak podkreśla - Józef Babiel z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej – pieniądze zbierane podczas Kwesty idą tylko i wyłącznie na odnawianie zabytkowych nagrobków znajdujących się na tym cmentarzu.
W 15. kweście na ratowanie łomżyńskich zabytków cmentarnych pieniądze zbierało 99 osób. W sumie w 33 puszkach kwestarskich, po komisyjnym przeliczeniu ich zawartości stwierdzono 26 600,97 zł. Poza tym mieszkańcy Łomży i ci co tutejszy cmentarz w poniedziałek odwiedzili do puszek wrzucili także m.in.: 55 centów USA, 4,14 Euro, 1 funt angielski, 500 lirów włoskich i 1000 dinarów jugosłowiańskich.

.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0