Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Wyróżnieni przez IPN

W związku z obchodami jubileuszu dwudziestolecia działalności Instytutu Pamięci Narodowej, dyrektor białostockiego Oddziału IPN dr hab. Piotr Kardela wręcza okolicznościowe, grawerowane dyplomy w podziękowaniu za zaangażowanie i wsparcie udzielone IPN. Wśród wyróżnionych obok np. arcybiskupa białostockiego Tadeusza Wojdy czy Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku płk. dr. Grzegorza Konopki znalazł się burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski.

Uroczystość odbyła się w 81. rocznicę wywózek na Sybir w Jedwabnem. Dyrektor oddziału IPN w Białymstoku dr hab. Piotr Kardela w towarzystwie dr. Pawła P. Warota - naczelnika IPN w Olsztynie i Pani Anny Piekarskiej, asystentki prasowej Oddziału, wręczyli wyróżnionemu samorządowcowi dyplom. 

Burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski, pasjonat historii, który na terenie Gminy Jedwabne stara się zachować pamięć o minionych czasach. Z jego inicjatywy odbyła się m.in. konferencja regionalna Sybiraków, czy przy jednej z ulic miasta powstał mural upamiętniający wywózki z 1940 roku. Na ukończeniu jest także album upamiętniający represjonowanych i wywiezionych na Sybir z rejonu Jedwabnego. To ważny element pamięci i edukacji przyszłych pokoleń. 

Delegacja IPN, wspólnie z dyrektorem białostockiego Oddziału IPN dr. hab. Piotrem Kardelą na czele i samorządowcami, z Burmistrzem Jedwabnego Adamem Niebrzydowskim, we środę 10. lutego 2021 roku złożyli kwiaty pod Pomnikiem Sybiraka w Jedwabnem.

210305125821.png
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę