Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Koniec synodu

Księża w diecezji łomzyńskiej przechodzić będą na emeryturę o 5 lat wczesniej niż dotychczas. To jedno z głównych postanwień I Synodu diecezji Łomżyńskiej - powiedział Radiu Białystok wikariusz biskupi ks. dr Jan Sołowianiuk. Przepisy prawa kanonicznego stanowią, że księża mogą przechodzić na emeryturę w wieku 75 lat. W diecezji łomzyńskiej od przyszłego roku będa mogli odchodzić w stan spoczynku 70-latkowie. Zmieniaja się także postanowienia dotyczące uposażenia kapłanów.


Podczas dzisiejszej Mszy św. w intencji 80 rocznicy diecezji bp Stanisław Stefanek podpisał ustawy synodalne. W ten sposób dobiegły końca trwające ponad 10 lat prace I synodu diecezjalnego. Obecnie w przyjętych postanowieniach obowiązywać będzie vacatio legis. Powstawać będą przepisy wykonawcze do poszczególnych dokumentów. Nowe prawo w diecezji łomżyńskiej wejdzie w życie z dniem Niedzieli Wielkanocnej.(...)
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę