Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Czego oczy nie widzą, tego serce nie boli, tylko czasami wybija ...

Główne zdjęcie
Pracownicy MPWiK-u oczyszczają studzienkę

Kilkaset sztuk zniszczonej odzieży, zalane brudną, śmierdzącą wodą lokale, to wynik dwóch już awarii nowej sieci wodociągowej przy ul. Małachowskiego 4. Dlaczego, przecież to nowa instalacja - pytają poszkodowani.

Pierwsza, poważna w skutkach awaria, miała miejsce 20 stycznia 2021 roku. Jak relacjonuje pan Marek, jeden z poszkodowanych, około godziny 18.00 zadzwonili do niego najemcy sąsiednich lokali, że się ścieki leją. Śmierdząca woda w jednym z lokali leciała górą z muszli klozetowej, w innym wydobywała się spod uskoku w posadzce.
- Od razu – mówi - zadzwoniłem do administracji osiedla, aby zgłosić awarię. Mimo, że to było po pracy - relacjonuje - w ciągu 5 min. zjawił się pan Piotr z administracji, zaraz potem przyszedł hydraulik ze spółdzielni. Sprawdzali instalację i wszędzie było dobrze.
Szybko też, zdaniem pana Marka, dojechała załoga z MPWiK-u. Dopiero z nimi udało się odnaleźć przyczynę awarii. Okazało się, że kanalizacja w świeżo odremontowanej drodze jest zapchana. Pracownicy MPWiK-u, powoli zaczęli udrażniać, brudna, a śmierdząca woda zaczęła schodzić. Z opowiadań poszkodowanych wynika, że ze studzienek pod ul. Małachowskiego wyciągnięto kamienie, palety, krawężniki i kostkę brukową. Tego nie można było wrzucić do muszli klozetowej. 

Pan Marek, który w jednym z lokali ma magazyn odzieży wyjaśnia, że przynajmniej kilkaset sztuk ubrań zostało zniszczonych. Inny najemca dodaje, że z lokalu 30 m2 wylano 20 wiader brudnej wody o zapachu śmierdzącej ryby. Jak otworzyli drzwi – wyjaśnia – ta substancja  wylewała się na chodnik. Całe wyposażenie lokalu zostało zniszczone – dodaje z rezygnacją.

Ucierpiał także magazyn Regionalnego Ośrodka Kultury, który ma siedzibę w tym budynku. Na szczęście składowane tam przedmioty stały na regałach, dlatego poza ogromnym smrodem w magazynie, nic poważnego się nie stało.    

We wtorek, 2. lutego 2021 roku (dziś) ponownie doszło do zapchania się sieci kanalizacyjnej. Na szczęście szybko dostrzeżona awaria nie doprowadziła do aż takiego, jak poprzednio, wylewiska. Tym razem ekipa MPWiK-u wyciągała ze studzienki kamienie, może fragmenty krawężników. 

Budynek przy Małachowskiego 4 należy do Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży. Piotr Pawłowski, członek zarządu ŁSM w Łomży, przekazuje, że 2. lutego 2021 roku poinformował naczelnika działu inwestycji w Urzędzie Miejskim o awarii sieci instalacji sanitarnej przy ul. Małachowskiego.

- Czy to się znowu nie zapcha? - pyta jeden z najemców.

230804070022.gif
Foto: Pracownicy MPWiK-u oczyszczają studzienkę
Foto: Pracownicy MPWiK-u oczyszczają studzienkę

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę