Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 stycznia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Otwarcie drogowego węzła Porosły

Główne zdjęcie
Wyjazd z Białegostoku w kierunku trasy ekspresowej S8, fot. Joanna Szubzda

To jedna z największych i najdroższych drogowych inwestycji w ostatnich latach w Białymstoku. Od dziś (30.12) kierowcy będą mogli w pełni korzystać z drogowego węzła Porosły. To sieć dróg na wjeździe i wyjeździe z Białegostoku w kierunku Warszawy.

Zakończyły się już odbiory techniczne i Urząd Miejski w Białymstoku może oddać inwestycję do użytku. Dzięki temu łatwiej będzie można wjechać do Białegostoku z trasy ekspresowej S8. Powstały tu m. in. dwupoziomowe skrzyżowania, rozjazdy, wiadukty nad torami, a droga wlotowa od strony Warszawy łączy się z tzw. Trasą Generalską.

Łącznie wybudowano 10 km dróg. Budowa rozpoczęła się na początku zeszłego roku i kosztowała 252 mln zł. Ponad 80 proc. kwoty to unijne dofinansowanie.

autor: Wojciech Szubzda / Radio Białystok

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę