Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Pozycjonowanie sklepu internetowego. Jak to robić skutecznie?

W dzisiejszych czasach każdy musi dbać o pozycjonowanie swojego sklepu internetowego, a także skuteczne zarządzanie reklamami. Tylko jak to robić skutecznie?

1. Po co pozycjonować swoją stronę?

2. Kampanie Adwords

3. Kampanie RTB i programmatic

Po co pozycjonować swoją stronę?

Pozycjonowanie sklepu internetowego daje nam wiele korzyści finansowych. Przede wszystkim dzięki skutecznym działaniom na naszej stronie internetowej jesteśmy w stanie trafić na wyższe wyniki w Google i innych wyszukiwarkach, co realnie przekłada się na więcej klientów trafiających na naszą stronę z konkretnych fraz kluczowych. Z tego powodu, jeśli nie zajmujemy się bardzo niszową działalnością w której nie ma za dużej konkurencji, musimy walczyć o lepsze wyniki wyszukiwania.

Działania pozycjonowania na stronie nazywane są działaniami SEO - z ang. Search Engine Optimalization. Polegają one m.in. na uzupełnieniu brakujących podstron tekstem nasyconym frazami kluczowymi, dodanie linkowania wewnętrznego, aby strona była bardziej rozpoznawana przez automat wyszukiwarek, a także dodanie odpowiednich nagłówków. Takie działania można też prowadzić na stronach zewnętrznych.

https://datamasters.pl/pozycjonowanie-seo-sem/

Kampanie Adwords

Kampanie Google Adwords są kolejnym, po działaniach optymalizacyjnych na naszej stronie, sposobem na łatwe zwiększenie sprzedaży. Polegają one na tworzeniu reklam w różnej formie (graficznej, tekstowej lub video), które wyświetlają się użytkownikom Google przy okazji korzystania z wyszukiwarki. Jest to jeden z najbardziej sprawdzonych sposobów prowadzenia sprzedaży internetowej, prowadzący do wzrostu ilości klientów oraz rozpoznawalności marki. Odpowiedni marketing w wyszukiwarkach internetowych pod kątem kampanii Adwords polega na dobraniu właściwych fraz kluczowych, stworzeniu grup reklam dla konkretnych produktów lub usług i następnie stworzeniu angażujących, ciekawych materiałów graficznych lub filmowych, w które użytkownik chętnie kliknie.

https://datamasters.pl

Kampanie RTB i programmatic

Kampanie RTB – Real Time Bidding – polegają na automatyzacji procesu sprzedaży poprzez prowadzenie aukcji w czasie rzeczywistym. Jest to model zakupu konkretnych odsłon reklamowych.

Programmatic buying natomiast to technologia tworząca spersonalizowane reklamy, które trafią do konkretnych klientów – takich, którzy mogą być bardziej zainteresowani twoją ofertą. Jest to ustalane na podstawie ich wyszukiwań produktów czy usług w Internecie.

Wykorzystanie obu tych technologii łączy się w skuteczną kampanię marketingową.

https://datamasters.pl/rtb-programmatic/

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę