Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 stycznia 2021 napisz DONOS@

Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego najlepszą mleczarnią w Polsce

Wysokomazowiecka Mlekovita zwyciężyła w rankingu najlepszych mleczarni w Polsce. Zestawienie to przygotował Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich na podstawie ubiegłorocznych wyników finansowych zakładów.

Mlekovita znalazła się także na podium "Złotej Setki Polskiego Rolnictwa" tygodnika Wprost. Zajęła trzecie miejsce w zestawieniu dwóch tysięcy największych firm branży rolnej.

Ranking tygodnika Wprost pod patronatem resortu rolnictwa powstaje na podstawie specjalnego algorytmu. W obliczeniach brane są pod uwagę przychody i zyskowność firm.

Wysokomazowiecka Mlekovita nie tylko zajęła trzecie miejsce wśród wszystkich przedsiębiorstw branży rolnej, ale także okazała się najlepsza spośród zakładów mleczarskich.

"Rok 2019 był dla nas rekordowy, (...) jednak mogę już śmiało powiedzieć, że rok 2020 zamkniemy jeszcze lepiej (...). Nam pandemia nie jest straszna" - zapewnia prezes Mlekovity Dariusz Sapiński.

Podlaskie mleczarnie osiągają najlepsze wyniki w kraju. W zestawieniu firm z branży tuż za Mlekovitą znalazł się Mlekpol z Grajewa. Oba zakłady wypracowały w ubiegłym roku prawie 10 miliardów złotych przychodu. Dla porównania - to ponad cztery budżety Białegostoku. Na trzecim miejscu wśród mleczarni uplasował się francuski Danone, a na czwartym Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

W "Złotej Setce Polskiego Rolnictwa" znalazło się także kilka innych firm z Podlaskiego: producent maszyn rolniczych Pronar z Narwi w powiecie hajnowskim, Suempol z Bielska Podlaskiego - czyli jeden z największych przetwórców łososia na świecie, producent pasz dla zwierząt gospodarskich z Kolna Agrocentrum, firma Supros - dystrybutor środków do produkcji rolnej z Bakałarzewa, a także grupa kapitałowa Polindus - w jej skład wchodzi mleczarnia Laktopol w Suwałkach.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę