Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Mistrzowscy pływacy z Łomży

Filip Rudczyk (11 lat) zdobywca 4 złotych medali w pływaniu, zdobył tytuł najlepszego zawodnika z rocznika 2009r., w klasyfikacji generalnej województwa podlaskiego. Łomżyńscy pływacy zdobyli łącznie aż 28 medali, z czego 9 złotych, 4 srebrne oraz 15 brązowych.

W dniach 04-05 grudnia 2020r., w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu, w których udział wzięło 27 zawodników z łomżyńskiego klubu UKS Butterfly. Ponad 230 zawodników i zawodniczek, rywalizowało w 11 konkurencjach, z podziałem na kategorie wiekowe.

Najlepszym zawodnikiem łomżyńskiego klubu okazał się 11-letni Filip Rudczyk, który zdobył 4 złote medale we wszystkich swoich startach: 50 m i 200 m stylem dowolnym oraz 50 m i 100 m stylem grzbietowym. Podopieczny Bartosza Kutnego był bezkonkurencyjny wśród chłopców z rocznika 2009r. zdobywając tytuł najlepszego zawodnika, w klasyfikacji generalnej województwa podlaskiego (łączna liczba tzw. punktów FINA za wszystkie starty).

Równie dobrze zaprezentowała się 10-letnia Karina Kopańczyk ustanawiając trzeci wynik w kwalifikacji generalnej dziewcząt z rocznika 2010r. w województwie. Indywidualnie Karina zdobyła 3 brązowe medale, na dystansach: 50 m – styl grzbietowy, 50 m – styl klasyczny oraz 100 m – styl dowolny.

Mistrzowskie tytuły, w poszczególnych konkurencjach zdobyli także:

Miłosz Parzych (13 lat) – na dystansach 50 m i 100 m w stylu grzbietowym (4 miejsce w klasyfikacji generalnej),

Kaja Kurpiewska (11 lat) – na dystansie 100 m stylem motylkowym (7 miejsce w klasyfikacji generalnej),

Jakub Kotowski (10 lat) – na dystansie 50 m stylem dowolnym,

Igor Prosiński (10 lat) – na dystansie 50 m stylem klasycznym.

W kategorii 10 latków brązowy medal wywalczyła Weronika Mogielnicka (100 m grzbiet.).

W kategorii 11 latków, medale zdobyli:

Filip Włodarczyk – srebro (400 m dowolny) i brąz (50 m motylkowy)

Kaja Kurpiewska – srebro (200 m dowolny), brąz (50 m grzbiet i 100 m zmienny)

Oliwier Modzelewski – srebro (50 m motylkowy).

W kategorii 12 latków medale zdobyli:

Amelia Piaścik - brąz (50 m klasyczny). 

W kategorii 13 latków, medale zdobyli:

Miłosz Parzych – brąz (100 m zmienny) i brąz (50 m dowolny)

Ignacy Balkiewicz brąz (ex aequo 50 m grzbiet.), brąz (100 m grzbiet.)

Szymon Pachucki – brąz (ex aequo 50 m grzbiet.)

Piotr Grala – brąz (100 m motylk.)

Grzegorz Kuteszko – brąz (50 m motylk.)

W kategorii 14 lat i starsi, Dominik Skawski wywalczył  srebro (200 m dowolny).

Suwalskie zawody były także debiutem dla najmłodszych łomżyńskich „Motylków”: Natalii Matulewicz, Damiana Domaszewskiego, Alicji Frąckiewicz oraz Laury Cekała. Wszyscy ustanowili wspaniałe rekordy życiowe, a także zdobyli doświadczenie na tego typu imprezie sportowej.

Skład łomżyńskiej drużyny pływackiej uzupełniali: Maja Dużyńska, Eliza Chrzanowska, Szymon Dębski, Łukasz Michalak, Jakub Chajęcki, Marcel Pachucki, Szymon Głodkowski oraz Igor Darmetko. W większości swoich startów osiągnęli również bardzo dobre wyniki, często plasując się „tuż za podium”. 

Jak podkreślają trenerzy Bartosz Kutny i Tomasz Drozdowski: „Nie tylko liczne medale, ale też wspaniałe rekordy życiowe, było bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Z uwagi na trwającą pandemię, przez kilka miesięcy zawodnicy byli wyłączeni z treningów. Dla większości z nich był to pierwszy start w tym roku, co powodowało dodatkowy stres i niepewność.”.

Prezes klubu Jarosław Szeremet dodaje: „W ubiegłym roku nasz klub reprezentowało 16 zawodników, którzy zdobyli 12 medali. W tym roku, pomimo trudności związanych z sytuacją epidemiologiczną oraz trudnościami związanymi z organizacją treningów pływackich, nasze Miasto reprezentowało 27 zawodników, którzy wrócili z 29 medalami. Dynamiczny progres jest widoczny i mam nadzieję, że w z roku na roku udowadniamy, iż pływanie jest perspektywiczną dyscypliną wśród dzieci i młodzieży, a Łomża może się stać znaczącym ośrodkiem pływackim w naszym regionie.”

 

Przygotowanie i start łomżyńskich zawodników trenujących na co dzień w UKS Butterfly, był możliwy dzięki pomocy finansowej Miasta Łomża.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę