Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Pracownicy służby zdrowia walczący z pandemią nie mogą skorzystać z zasiłku opiekuńczego

Nie wszyscy rodzice małych dzieci mają prawo do zasiłku opiekuńczego. Nie mogą z niego korzystać m. in. pracownicy służby zdrowia walczący z pandemią.

Jak wyjaśnia rzeczniczka podlaskiego ZUS-u Katarzyna Krupicka, zasiłku nie otrzymają rodzice zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz realizujący zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, ponieważ szkoła podstawowa ma obowiązek zapewnić opiekę dzieciom tych osób uczęszczających do klas I-III.

Zasiłek nie przysługuje także, jeśli drugi z rodziców może zapewnić mu opiekę - na przykład jest bezrobotny, korzysta z urlopu rodzicielskiego lub wychowawczego - dodaje Katarzyna Krupicka.

Prawo do zasiłku mają rodzice dzieci do ukończenia 8 lat i starszych - niepełnosprawnych.

Aby otrzymać zapomogę wystarczy złożyć u swojego pracodawcy oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem.

 

| red: bsd


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę