Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 października 2020 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

System miejskiego monitoringu w Łomży będzie rozbudowany, a jego obsługą zajmie się Straż Miejska

Teraz obraz z kamer trafia do Komendy Miejskiej Policji, a samych urządzeń jest zbyt mało, żeby można było widzieć najważniejsze miejsca w Łomży - mówi zastępca prezydenta miasta Andrzej Garlicki. Dlatego cały system musi być całkowicie przebudowany.

Na pewno dosprzętowienie w wymiarze technicznym - serwery, światłowody przesyłowe i kamery wysokiej rozdzielczości. Drugi element to skoordynowanie tego z naszą Strażą Miejską, która jest do tego dedykowana. Będziemy rozbudowywać Straż Miejską o sekcje monitoringu, docelowo będzie tam pracowało dziesięć osób. Będzie to całodobowy monitoring, który będzie pozwalał na reagowanie razem z Policją 

- mówi zastępca prezydenta miasta, Andrzej Garlicki.

W mieście będą też zamontowane najnowocześniejsze kamery, które automatycznie czytają tablice rejestracyjne przejeżdżających samochodów. Zmienione na nowsze będą również już pracujące urządzenia.

Po pierwsze wiele kamer nie spełnia już wymaganych standardów, a w wielu miejscach ich brakuje lub trzeba je wymienić na specjalistyczne. Jesteśmy w trakcie ustaleń z Policją i wszystkie wloty i wyloty z miasta będą wyposażone w kamery NPR, które czytają tablice rejestracyjne. Tak, żeby Policja mogła interweniować w koordynacji z np. z Komendą Główną, czy Interpolem 

- dodaje Andrzej Garlicki.

Prace nad modernizacją całego systemu rozpoczną się na początku przyszłego roku.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę