Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Świeć przykładem także w Łomży

Główne zdjęcie
Rondo ul. Polowa i Sadowa. W tle oświetlona katedra

Od kilku dni na ul. Polowej od Sądu Rejonowego do skrzyżowania z ul. Legionów po zachodzie słońca panuje mrok. Czy to awaria, czy z oszczędności, nie wiemy. Na pewno przydadzą się odblaski, o których przypominają policjanci w Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków.

1 października 2020 r., w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, po raz kolejny obchodzony jest „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków". Celem działań jest przypominanie i uświadamianie pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych – dla własnego bezpieczeństwa! - przypomina Komenda Miejska Policji w Łomży.

I słusznie, bo od kilku dni w centrum miasta panuje mrok. Nieoświetlone są: ul. Polowa od Sądu do Legionów, ul. Krótka, część pl. Kościuszki, ul. Sienkiewicza. Widać także wiele pojedynczych latarni, które nie świecą. Być może to awaria, ale trwa to już kilka dni.
Warto punkt informacyjny o odblaskach postawić wieczorem u zbiegu ulic: Sadowej i Polowej. Może uświadomi to rządzącym miastem, jak niebezpieczne są jesienią nieoświetlone ulice. Przechodząc po przejściu dla pieszych ul. Polową jesteśmy jako piesi prawie niewidoczni. Kierowca wyjeżdżając z oświetlonej części miasta i wjeżdżając w nieoświetloną, zanim oko zaadoptuje się do warunków, może dojść do tragedii. Bywa, że samochody pędem przejeżdżają przez nieoświetlone rondo przy Sadowej.
Odblaski potrzebne są nie tylko poza terenem zabudowanym - o co apelują policjanci - ale także w centrum średniego miasta. Zalecają, aby odblaski były z przodu i z tyłu. W tej sytuacji właściwym miejscem powinien być także bok, aby przechodząc przez przejście dla pieszych nie zginąć.

Audytorzy i inspektorzy bezpieczeństwa ruchu drogowego zatrudnieni w GDDKiA wnikliwie skontrolowali przejścia dla pieszych na drogach krajowych i ocenili, że jednym z warunków bezpieczeństwa przejścia jest prawidłowość oświetlenia samego przejścia, jak również miejsc oczekiwania pieszego na przejście przez drogę oraz odcinków dojazdowych do przejścia dla pieszych. Zaświećmy przykładem w Łomży.

Foto: Rondo ul. Polowa i Sadowa. W tle oświetlona katedra
Foto: ul. Polowa przy Sądzie Rejonowym... dalej czarna otchłań
Foto: Rondo ul. Polowa i Sadowa. W tle oświetlona katedra
Foto: Rondo ul. Polowa i Sadowa. W tle oświetlona katedra
Foto: Rondo ul. Polowa i Sadowa. W tle oświetlona katedra
Foto: ul. Krótka
Foto: pl. Kościuszki (rondo)
mm
cz, 01 października 2020 13:40
Data ostatniej edycji: pt, 02 października 2020 08:59:05

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę