Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Łomżyńskie Forum Samorządowe w Rajgrodzie

Chcemy wsłuchać się w głosy przedsiębiorców i pomóc w kontaktach między nimi a przedstawicielami organizacji rządowych - mówią organizatorzy spotkania w ramach Łomżyńskiego Forum Samorządowego.

W Rajgrodzie m.in. samorządowcy i przedsiębiorcy rozmawiają np. o funduszach, jakie będzie można otrzymać w ciągu najbliższych lat z Unii Europejskiej. Jak mówi fotografka Małgorzata Modzelewska-Harmas, takie wsparcie jest bardzo istotne. W jej przypadku ułatwiło i przyspieszyło założenie firmy.

-Jestem osobą konsekwentną i upartą, więc myślę, że i tak założyłabym działalność, ale na pewno wszystko przedłużyłoby się w czasie. Nie byłoby też tak efektownie i efektywnie - twierdzi Małgorzata Modzelewska-Harmas.

Dlatego podczas konferencji najważniejsze będzie pokazanie z jakich projektów będzie można korzystać w ciągu najbliższych lat i jak ze sobą współpracować.

- Zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy wsparcie dla przedsiębiorców jest tak ważne - mówi wicewojewoda podlaski Marcin Sekściński.

To przede wszystkim skorelowanie instytucji samorządowych i rządowych w kontekście rozwoju przedsiębiorczości, usług i biznesu. Chcemy na tym spotkaniu wsłuchać się w głosy przedsiębiorców. Nie zapominajmy, że jesteśmy w dobie pandemii, która dość mocno odcisnęła się na gospodarce - zwracał uwagę Marcin Sekściński.

- Jedną z form wsparcia jest kolejna tarcza dla przedsiębiorców - mówi rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Jest to tarcza branżowa, skierowana do przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej.

Od 15 października przedstawiciele tych sektorów będą mogli wnioskować do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski informuje, że całkowita wartość tej pomocy ma wynieść ok. 600 mln złotych.

Spotkanie w Rajgrodzie w ramach Łomżyńskiego Forum Samorządowego potrwa do piątku (25.09).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę