Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dawid Likwiarz Mistrzem Polski (i reprezentantem)

Główne zdjęcie
Dawid na podium z pierwszym trenerem Andrzejem Wardaszką

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które rozegrano w Radomiu, znakomicie wypadł uczeń klasy maturalnej Liceum Mistrzostwa Sportowego Dawid Likwiarz. Zawodnik LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża najpierw pierwszego dnia otarł się o finał zajmując 9-tą lokatę na 800m a następnie, po dniu przerwy, został niespodziewanym Mistrzem Polski w biegu na 1 500 metrów.

Dawid (988)- w środku
Dawid (988)- w środku

Dawid ustanowił przy tym nowy rekord życiowy (4:02,05sek.) Jak podkreśla trener Andrzej Korytkowski, nasz zawodnik, po trzech zgrupowaniach w Szklarskiej Porębie, był bardzo dobrze przygotowany do rywalizacji i liczyliśmy na jego dobry występ, ale nie aż tak znakomity! Już bieg na 800 metrów pokazał, że mogą to być dla nas i biegacza dobre Mistrzostwa, ponieważ zawodnik przyjechał na Mistrzostwa z 17-tym wynikiem a o mały włos nie wszedł do finału ostatecznie zamując wysokie 9-te miejsce. To, że odpadł w eliminacjach okazało się błogosławieństwem, ponieważ miał jeden dzień odpoczynku pomiędzy startami w przeciwieństwie do głównych rywali, którzy w większości startowali trzy dni pod rząd. Drugą dobrą informacją było to, że jego seria, która teoretycznie była słabsza została wylosowana jako druga co znaczyło, że będziemy znali wyniki pierwszej serii i będzie można na szybko ustalić taktykę. Jak się okazało, zawodnicy z pierwszej serii  trochę nie docenili konkurentów a być może też byli zmęczeni wcześniejszymi biegami, zawiesili porzeczkę swoim konkurentom na poziomie ustanowienia nowych rekordów życiowych. Czołówka drugiej serii sprostała tym wymogom, bo pierwszych 5-ciu zawodników poprawiło „życiówki” o kilka sekund zajmując pierwsze pięć miejsc.
Dawid, który do Radomia przyjechał z 19-tym wynikiem, od startu był aktywny biegnąc na 2-3 miejscu i na ostatniej prostej mocno zafiniszował wygrywają bieg i zostając Mistrzem Polski Juniorów. Ten sukces to drugi medal tego zawodnika, ponieważ w poprzednim sezonie zdobył brązowy ”krążek” w sztafecie 4x400 juniorów młodszych.

Dodatkowym powodem do zadowolenia  jest powołanie zawodnika do reprezentacji Polski na mecz lekkoatletyczny U-20 z Czechami, który odbędzie się 20 września w Karpaczu.                                                                                                            Dawid Likwiarz to podopieczny Andrzeja Korytkowskiego, który do Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży trafił w 2018 roku z Ostrowi Mazowieckiej, gdzie trenował u trenera Andrzeja Wardaszki (który zresztą nadal współpracuje z „PREFBETEM” pomagając w szkoleniu zawodników).
Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy o tym ambitnym  średniodystansowcu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę