Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Ponad hektar ziemi czeka na pomysły

Działka o powierzchni ponad hektara w centrum Osiedla Południe może nie zostanie odsprzedana pod budowę nowych bloków, ściśniętych, „z oknami prosto do kuchni sąsiada”. Teren jest położony między „Orlikiem” i siłownią przy ul. Katyńskiej a centralną częścią Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprosił mieszkańców miasta do zgłaszania pomysłów na zagospodarowanie działki i dyskusji publicznej nad jej funkcjami i przeznaczeniem.

- Część terenu obok Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma należąca do miasta została sprzedana pod budownictwo mieszkaniowe w 2017 r. – przypomina Grzegorz Daniluk z ratusza. - W zasobach miejskich pozostała działka o powierzchni 1, 0278 ha, położona w bezpośrednim sąsiedztwie parku.

Pomysły na sposób zagospodarowania ponad hektara ziemi prezydent pozostawił do dyspozycji i uznania łomżyniankom i łomżyniakom. „Wybraną koncepcję” - nie wskazał jeszcze przez kogo... - „będzie chciał ująć w przyszłorocznym budżecie miasta”. Chrzanowski zastrzega, że „zadanie musi być realne do zrealizowania i mające szanse na otrzymanie dofinansowania zewnętrznego”.
Konia z rzędem tej łomżyniance albo łomżyniakowi, którzy wiedzą na początku września, co ma szansę być realnie dofinansowane i z jakich źródeł, oprócz mitycznych i niebotycznych „środków unijnych”...

Grzegorz Daniluk podaje, że: propozycje należy zgłaszać na specjalnie przygotowanym wniosku w dniach od 1. do 31. września 2020 r., wysyłając na adres e-mail:  promocja@um.lomza.pl albo w formie papierowej, wrzucając do urny w holu Urzędu Miejskiego przy Starym Rynku 14 w Łomży.

Mirosław R. Derewońko 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę