Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Pierwszy honorowy obywatel gminy Kulesze Kościelne

Ks. Bogdan Malinowski, który przez trzynaście ostatnich lat był proboszczem w Kuleszach Kościelnych, został pierwszym honorowym obywatelem tej gminy.

Radni uchwałę przyznającą mu ten tytuł przyjęli przez aklamację, co było formą podziękowania za całą pracę proboszcza - powiedział pomysłodawca takiego wyróżnienia, wójt Kulesz Stefan Grodzki.

- Ksiądz kanonik podczas kierowania naszą parafią św. Bartłomieja wyremontował kościół, zrobił kapitalny remont jego wnętrz, łącznie z założeniem ogrzewania, był pomysłodawcą utworzenia przed nim placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z rzeźbą prymasa na środku oraz uporządkował cmentarz - wylicza wójt.

To także z jego inicjatywy w Kuleszach co roku odbywały się dożynki gminne oraz festyny rodzinne.

Gratulacje i podziękowania złożyli pierwszemu honorowemu obywatelowi gminy na uroczystej sesji rady parlamentarzyści oraz przedstawiciele samorządów wojewódzkiego, powiatowego oraz gmin ościennych.

Uroczyste pożegnanie ks. Bogdana Malinowskiego, który po trzynastu latach kierowania parafią odchodzi na emeryturę, przez społeczność całej gminy zaplanowano podczas mszy w najbliższą niedzielę 23 sierpnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę