Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jubileusz Wety

55-lecie istnienia świętuje Państwowe Technikum Weterynaryjne w Łomży. W sobotę i niedzielę w mieście odbędą się imprezy okolicznościowe. Do szkoły zjechało kilkuset z tysięcy jej absolwentów. Popularna Weta to dziś Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7. W jej strukturach działa Technikum nr 7 im. Ludwika Bojanusa, które kształci m.in. na kierunku weterynarii.

Świętowanie jubileuszu wychowankowie Wety rozpoczęli od porannej Mszy świętej w Katedrze. Po niej złożono kwiaty na grobach pedagogów, po czym uroczystości przeniosły się już do budynku szkoły przy ul. Stacha Konwy. Tam po południu zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica, a wieczorem rozpocznie się całonocny „Bal absolwentów”.

Historia Wety sięga 1946 roku. Wówczas to przeprowadzono pierwszy nabór do szkoły zakończony tzw. małą maturą. Przed 55 laty zaś rozpoczęło działalność 2-letnie Liceum Weterynaryjne II stopnia w Łomży. Wówczas szkoła mieściła się jeszcze w jednym z domów przy ulicy Dwornej. W 1953 r. Liceum Weterynaryjne zostało przemianowane na 4-letnie Technikum Weterynaryjne.
Jak podkreśla Lech Śleszyński kiedyś uczeń łomżyńskiej wety dziś jeden z nauczycieli tej szkoły mówi, że wiele osób związany kiedyś z placówką, dziś niezależnie od miejsca w którym się znajdują, wracają wspomnieniami do Łomży. Potwierdza to także poprzedni zjazd absolwentów szkoła, który odbył się trzy lata temu. Wówczas ograniczono się jednak tylko do grona lekarzy weterynarii. Ogromne zainteresowanie z jakim spotkało się tamto wydarzenie sprawiło, że na dziś dyrektorzy postanowili zaprosić wszystkich absolwentów szkoły.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę