Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Kilka zakonnic z Łomży zakażonych koronawirusem - zamknięto kościół i klasztor Ojców Kapucynów

Od poniedziałku (29.06) do odwołania zamknięty został kościół i klasztor Ojców Kapucynów w Łomży. Ma to związek z najnowszym ogniskiem koronawirusa wykrytym wśród sióstr służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Łomży.

W bezhabitowym zgromadzeniu sióstr służek potwierdzono dotychczas kilka przypadków zakażenia, ale – jak poinformowała rzecznik łomżyńskiego Sanepidu Julia Gulanowska, cały czas wystawiane są decyzje dotyczące kolejnych osób i z najbliższego kontaktu i dla całych rodzin. W grę wchodzi nawet kilkadziesiąt osób.

Podejrzenie o to, że koronawirus mógł przewędrować także do kapucynów wzięło się stąd, że to zakonnicy chodzą z posługą duchową do zgromadzenia sióstr.

"Z powodu możliwości zakażenia wirusem Covid-19 zamknięty został kościół i klasztor" – poinformowali zakonnicy na swojej stronie internetowej. Znaczy to, że nie będą się odbywały do odwołania żadne msze i nabożeństwa. Zamknięte zostały też zakrystia, kancelaria parafialna i furta klasztoru, przy której wydawano pomoc potrzebującym.

Zakażenie wykryte w zgromadzeniu sióstr służek będzie miało dalsze poważne konsekwencje, ponieważ prowadziły one w Łomży przedszkole. Ta placówka także znajdzie się pod nadzorem i prawdopodobnie na jakiś czas zostanie zamknięta – poinformował łomżyński Sanepid.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę