Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Przedsiębiorcy mogą sprawdzić samodzielnie, czy mają zwolnienie z opłacania składek ZUS

Nie trzeba dzwonić czy przychodzić osobiście by sprawdzić, czy ZUS zwolnił nas z opłacania składek. W czasie pandemii to jedna z najczęściej wykorzystywanych form pomocy dla firm.

Teraz każdy przedsiębiorca, który ma swoje indywidualne konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS może sam znaleźć informacje, na jakim etapie rozpatrywania jest jego sprawa - mówi rzecznik prasowy białostockiego ZUS-u Katarzyna Krupicka.
Każdy, kto złożył wniosek, bez względu na to, czy w formie elektronicznej, czy papierowej może to robić. Wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wystarczy zalogować się do swojego konta, żeby sprawdzić szczegóły.
- Funkcja jest zamieszczona w zakładce "Płatnik" w bocznym menu "Dokumenty i Wiadomości" w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski” - wyjaśnia rzeczniczka.
Do tej pory z umorzenia należności za marzec skorzystało 36 341 firm na kwotę 98,3 mln zł oraz za kwiecień 36 435 płatników na kwotę 88,2 mln zł. Łączna kwota zwolnienia tylko w naszym regionie  wyniosła 186,5 mln zł.

Co ma zrobić przedsiębiorca, który nie ma konta na PUE ZUS?
- Jeśli jeszcze nie mamy konta, możemy je założyć w czasie wizyty w ZUS lub przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu. Najlepiej zrobić to przez swój profil zaufany, gdyż wtedy nie jest konieczna wizyta w Zakładzie, żeby potwierdzić swoją tożsamość – mówi Katarzyna Krupicka.
Taka ścieżka, która potwierdzi naszą tożsamość, jest konieczna, gdyż po aktywacji konta uzyskuje się nie tylko dostęp do wszystkich swoich danych związanych z ubezpieczeniem społecznym i ale także można składać elektronicznie dyspozycje takie jak np. zmiana numeru konta bankowego, na które wpływają pieniądze z ZUS.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę