Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Zmarł Stanisław Roszkowski

Główne zdjęcie
Stanisław Roszkowski

W wieku 76 lat zmarł Stanisław Roszkowski. W 1968 roku zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą. To były trener MKS Zorza w Łomży i nauczyciel w-f w Zespole Szkół Budowlanych w Łomży. W lutym tego roku Stanisław Roszkowski odbierał Łomżyński Laur Sportowy „za całokształt działalności na niwie sportu”.

Stanisław Roszkowski urodził się w 1944 r. koło Lipska nad Biebrzą. Był kulomiotem. Związany z klubami Jagiellonia Białystok, AZS AWF Warszawa, Podlasie Białystok i Zorza Łomża 1978-1988. 

Jego największym osiągnięciem sportowym było zajęcie czwartego miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów w 1968 roku. Wówczas pchnął kulę na odległość 16.80 m. Osiągnął go jako reprezentant AZS AWF Warszawa, gdzie studiował. 

W latach 1970-1988 był trenerem, łącząc pracę szkoleniową z występami jako czynny zawodnik klubów: Jagiellonia Białystok, Podlasie Białystok i Zorza Łomża. Wychował medalistów MP Juniorów - Jana Domurata i Stanisława Cwalinę. Był też Sekretarzem w OZLA Łomża (1989).

W Łomży pracował także jako nauczyciel w-f w Zespole Szkół Budowlanych - dzisiejszym ZSTiO nr 4. 

Oprócz lekkoatletyki sukcesy odnosił również w podnoszeniu ciężarów. W I połowie lat 60. był w tej dyscyplinie mistrzem i rekordzistą województwa białostockiego w wagach ciężkich. 

Stanisław Roszkowski  zmarł nagle wczoraj wieczorem. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę