Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

5 pracowników Białostockiego Centrum Onkologii zakażonych koronawirusem

Koronawirus w Białostockim Centrum Onkologii. Zakażenie stwierdzono u 5 pracowników Zakładu Patomorfologii. Nie mieli oni kontaktu z żadnym z pacjentów i bardzo ograniczone kontakty z pozostałymi pracownikami BCO - zapewnia rzeczniczka szpitala Monika Mróz.

- Jest to komórka, która ma najmniejszy kontakt z pozostałą częścią  szpitala. Przeprowadzone są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji, między innymi dekontaminacja pomieszczeń w zakładzie. W  zakresie procedur bezpośrednio współpracujemy z Wojewódzkim Inspektorem  Sanitarnym. Osoby z najbliższego kontaktu poddano kwarantannie - mówi Monika Mróz.

W niedzielę (31.05) wykonano pierwszych 70 testów na obecność koronawirusa u  pracowników BCO. Wyniki znane będą jutro. Przez cały tydzień próbki do badań będą pobrane od wszystkich zatrudnionych w szpitalu.

Zakażenie koronawirusem u pracowników Zakładu Patomorfologii wykryto podczas cyklicznych badań. Nie mieli oni żadnych objawów choroby, a wśród osób, które miały z nimi kontakt są między innymi chirurdzy.

- Dwie osoby z kontaktu to chirurdzy, dlatego cały zespół chirurgów został przebadany. Dla bezpieczeństwa pacjentów wstrzymujemy poniedziałkowe przyjęcia planowe. Jutro testy będą robione takę pacjentom, którzy będą wypisywani ze szpitala. Ciągłość pracy szpitala jest kontynuowana z zachowaniem niezbędnych środków  bezpieczeństwa - dodaje Monika Mróz.

Białostockie Centrum Onkologii jest jedynym szpitalem w regionie i jednym z nielicznych w Polsce, gdzie nie ograniczono przyjęć pacjentów na oddziały. Zmniejszyła się tylko liczba przyjmowanych chorych w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych.

Szpital z początkiem kwietnia, jako jeden z pierwszych w regionie wprowadził obowiązkowe testy na obecność koronawirusa u pracowników i wszystkich przyjmowanych pacjentów. Do tej pory pracownicy mieli już od dwóch do trzech testów w kierunku COVID-19.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę