Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Szlabanu już nie ma, znowu będzie parking

Główne zdjęcie
Parking przy ul. Nowej 2 (fot. UM Łomża)

Po latach zamknięcia Skarb Państwa wykupił prywatne grunty parkingu dawnego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży. Parkin od strony ul. Zawadzkiej w połowie 2014 r. odzyskali spadkobiercy byłego właściciela prawa do działek. Już wtedy zwrócili się do władz Łomży o uregulowanie sytuacji - albo wykup ziemi, albo ustalenie opłaty dzierżawnej. Po niemal półtorarocznych rozmowach, które nie przyniosły efektu, postanowili wyegzekwować prawa do swojej własności. Na wjeździe na parking ustawiono szlaban...

Zdjęcie z 31 października 2014 r.
Zdjęcie z 31 października 2014 r.

Z parkingu przy ul. Zawadzkiej korzystali głównie interesanci instytucji mieszczących się w budynku przy ul. Nowej 2. Przede wszystkim Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Podlaska Izba Rolnicza wielokrotnie zwracała się do władz o rozwiązanie problemu braku miejsc parkingowych przed Agencją, i co jakiś czas dało się słyszeć, że to może być przyczynkiem do zabrania z Łomży siedziby wojewódzkiej Agencji.

Władze miasta nie chciały wykupić gruntów z pieniędzy miejskich. Dopiero w tym roku w wydatkach budżetu Państwa w dziale 700 rozdział 70005 § 6410 Miastu Łomża przyznano dotację celową w kwocie 472.000 zł na zakup działki nr 11060/12 o pow. 0,1565 ha. 
- Do zasobu Skarbu Państwa została ona nabyta aktem notarialnym 13 maja br.  Cena zakupu wyniosła 469.641 zł plus opłata notarialna – podał Łukasz Czech z ratusza informując. - Prowadzone są negocjacje w sprawie zakupu sąsiedniej działki stanowiącej uzupełnienie strefy parkingowej budynku przy ul. Nowa 2.

Władze miasta mówią, że nowy parking w tym miejscu mógłby powstać jeszcze w tym roku, a jego budowa byłaby zwieńczeniem powstania nowej siedziby Filharmonii Kameralnej. Na jej potrzeby od 2013 roku przebudowywana jest dawna sala widowiskowa Urzędu Wojewódzkiego. Przeciągająca się w latach inwestycja miałaby zakończyć się jesienią tego roku i jak się okazuje pochłonie co najmniej 21 i pół miliona złotych. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę