Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Grupa radnych chce odwołania starosty powiatu łomżyńskiego

Główne zdjęcie
Lech Szabłowski starosta łomżyński

Sześciu radnych powiatu łomżyńskiego podpisało się pod wnioskiem o odwołanie ze stanowiska starosty Lecha Marka Szabłowskiego. Wniosek złożony na ręce przewodniczącego rady pod koniec ostatniej sesji uzasadniony został lakonicznym uzasadnieniem "z powodu utraty zaufania”.

Wcześniej radni dyskutowali m.in. o niesprawiedliwym – zdaniem niektórych – podziale pieniędzy na inwestycje w gminach tworzących powiat i o wątpliwościach dotyczących prawomocności niektórych wcześniej podejmowanych uchwał. Żadne tego typu zarzuty nie znalazły się jednak we wniosku o odwołanie starosty.

Według ustawy o samorządzie powiatowym "stosownie uzasadniony wniosek” tego typu powinna zaopiniować izba obrachunkowa, a tajne głosowanie w tej sprawie powinno być przeprowadzone na następnej sesji rady powiatu, nie wcześniej niż miesiąc od dnia złożenia wniosku. Aby odwołać przewodniczącego zarządu powiatu, czyli starostę ze stanowiska potrzeba głosów co najmniej 3/5 ustawowego składu rady. W przypadku powiatu łomżyńskiego to 11 radnych.

Odwołanie starosty to jednocześnie odwołanie wicestarosty i całego zarządu powiatu.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę