Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

„Wspólny mianownik” dopiero za rok

Okoliczności nie pozwoliły na realizację tegorocznej Nocy Muzeów i wystawy w łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej przedstawiającej twórczość absolwentek Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Prezentując ich sylwetki pozostajemy z nadzieją, że wystawa uświetni Noc Muzeów 2021.

Bernadetta Benedysiu
Bernadetta Benedysiu
Bernadetta Benedysiu
Bernadetta Benedysiu
Justyna Gołaszewska
Justyna Gołaszewska
Magdalena Kosek
Magdalena Kosek
Magdalena Kosek
Magdalena Kosek
Natalia Tułowiecka
Natalia Tułowiecka
Natalia Tułowiecka
Natalia Tułowiecka
Natalia Tułowiecka, fot. Wojtek Szabelski
Natalia Tułowiecka, fot. Wojtek Szabelski

Bernadetta Benedysiuk – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Kossaka w Łomży oraz studiów magisterskich z zakresu grafiki warsztatowej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Nagroda Rektora za dyplom z grafiki warsztatowej oraz Wyróżnienie Dziekana za pisemną pracę magisterską – 2012 rok). Zajmuje się wielomatrycową grafiką barwną oraz artystycznym drukiem cyfrowym. Łączy matryce, miksuje techniki celebrując „rytuał” odbijania grafik. Tworzy proste, abstrakcyjne formy, które wynikają z obserwacji natury. Światło, cień i kolor podkreślają efemeryczność przedstawień. Uczestniczka licznych wystaw grafiki i laureatka konkursów graficznych.

Justyna Gołaszewska – absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom wykonany w technice linorytu bazuje na obserwacji codzienności, w której ludzie łatwo ulegają negatywnym emocjom. Kompozycja jest przedstawieniem sytuacji, gdzie nikt z tymi emocjami nie walczy i daje im się ponieść. Autorka tworzy głównie grafiki, ilustracje, plakaty. Lubi łączyć tradycyjne techniki graficzne z grafiką cyfrową. Główną inspiracją jest dla niej człowiek.

Magdalena Jemielity – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Kossaka w Łomży oraz Akademii Sztuk Pięknych Krakowie, Specjalizacja: intermedia. Wraz z Tomaszem Kucharskim (absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku) zajmują się tworzeniem animacji cyfrowych oraz mappingiem, czyli projekcją multimedialną na obiektach przestrzennych, tworząc duet Vctrl. Są m.in. współautorami (wraz z EMCN: https://www.facebook.com/EMCNPL/ ) mappingu na gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie, w ramach wystawy Stanisława Wyspiańskiego (2018). Realizują teledyski, spoty reklamowe, filmy

https://www.youtube.com/watch?v=IpRDOmJ7OS8&feature=youtu.be  - to jest mix ich dokonań.

Magdalena Kosek. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Kossaka w Łomży. Dyplom z zakresu rzeźby i działań przestrzennych na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2014). Założycielka autorskiej pracowni ceramiki Konkubinat Ceramiczny Rękoczyn (2016). Uczestniczka działań artystycznych i społecznych. Współtwórczyni i członkini toruńskiej grupy samokształceniowej GnW realizującej wykłady i spotkania poświęcone aktualnym zagadnieniom w sztuce, realizatorka cykli warsztatów kreatywnych dla dzieci i młodzieży z zakresu ceramiki i sztuki współczesnej oraz koncertów, imprez plenerowych, badań terenowych, spotkań, wykładów i innych przedsięwzięć związanych z upowszechnianiem kultury. Spółdzielczyni Spółdzielni Społecznej Kulturhauz.

Natalia Tułowiecka – pomysłodawczyni wystawy – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Kossaka w Łomży oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Sztuk Pięknych). Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa oraz dyplom uzupełniający (także z wyróżnieniem) w Pracowni Witrażu (2017). W "Kompozycji przezroczystej" autorka wykorzystała szklane przedmioty, które zostały poddane termicznemu odkształceniu. Umieszczone na specjalnie zaprojektowanych i zrealizowanych szklanych podstawach stworzyły układy przestrzenne dające możliwość wieloznaczeniowego odczytu. Artystka pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Zajmuje się organizacją wystaw, grafiką wydawniczą oraz realizuje autorskie programy edukacyjne z zakresu plastyki współczesnej.

Grzegorz Gwizdon
cz, 14 maja 2020 15:31
Data ostatniej edycji: pon, 18 maja 2020 04:32:59

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę