Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Wypłaty zasiłków z ZUS-u mogą być opóźnione

Chodzi np. o zasiłki chorobowe czy opiekuńcze na dziecko. O opóźnieniach informują przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jak wskazują urzędnicy - powodem jest ogromna liczba wniosków o zasiłki składanych do ZUS-u w czasach pandemii koronawirusa.

- W marcu liczba spraw wzrosła o 46 proc. w stosunku do lutego, w kwietniu o 67,7 proc. w stosunku do marca i aż o 145 proc. w stosunku do lutego. Wysoka liczba prowadzonych postępowań, ale także absencje pracowników ZUS związana z koronawirusem, powodują, że nie zawsze jest możliwa realizacja wniosków o zasiłki w ustawowym terminie - tłumaczy rzeczniczka białostockiego ZUS-u Katarzyna Krupicka.

Jak wyjaśnia ZUS - odstępstwa od ustawowego terminu realizacji wypłat świadczeń w związku z sytuacją pandemii określa Ustawa o zwalczaniu COVID-19. Zgodnie z tą ustawą bieg terminów procesowych nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu na okres stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii. 

ZUS zapewnia, że mimo opóźnień wszystkie należne pieniądze będą wypłacone świadczeniobiorcom.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę