Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dyrektor Biebrzańskiego PN wyznaczył nagrodę za wskazanie podpalacza

Główne zdjęcie
Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym

Nagroda za wskazanie podpalacza - wyznaczył ją dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego, Andrzej Grygoruk. Jak mówi, w tym roku było już kilkanaście podpaleń. Także największy od wielu lat pożar w Parku to efekt podpalenia łąk.

- Wyznaczam nagrodę 10 tys. zł dla tego, kto takiego podpalacza wskaże, bo tych pożarów już było tutaj 12, szczególnie na terenie gminy Sztabin. Jeżeli ktoś coś wie, proszę zgłaszać informację do mnie na telefon komórkowy. Jeżeli tego podpalacza ujmiemy, to nagroda będzie dla tego, kto podpalacza wskaże - ogłosił Andrzej Grygoruk.

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł tydzień temu w niedzielę (19.04). Od tego czasu walczyło z nim kilkuset strażaków z całej Polski, spłonęło ponad 6000 hektarów. Teraz sytuacja jest już opanowana

- Pożar w moim rozumieniu, unoszące się kłęby dymu, palące się powierzchnie został ugaszony. Już przez noc było cicho. Natomiast można powiedzieć, że akcja jeszcze takiego dozoru trwa. Przeszedłem w głąb lasu wroceńskiego i są jeszcze takie dymki wydobywające się z korzeni drzew, z kęp turzycowych. Także jeszcze strażacy w tych miejscach będą polewali wodą - dodaje dyrektor parku.

Strażacy z pracownikami Parku cały czas patrolują też pogorzelisko. Decyzja o tym kiedy strażacy zakończą akcje może zapaść w poniedziałek.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę