Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Maseczki „made in więzienie”

- Grupa 14 osadzonych szyje dziennie ok. 300 maseczek – informuje mówi ppor. Adam Buczkowski z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Większość z nich wykorzystywana jest na bieżące potrzeby Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, ale kilkaset uszytych z powierzonego materiału zostało przekazanych dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. - Wkrótce maseczki przekazane zostaną również dla Pogotowia Ratunkowego w Łomży – zapowiada Buczkowski.

Zakład Karnym w Czerwonym Borze jest jednym z 83 w Polsce, w których - jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości - rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid -19. 
- Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem. Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji: Resort Sprawiedliwości Pomaga - czytamy w komunikacie przekazanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. 
Resort podaje, że „produkcja rozwija się, a zaangażowanie nie maleje” i "przekłada się na konkretnie liczby: niemal milion maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących."


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę