Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Kredyt hipoteczny – 4 rzeczy, które musisz wiedzieć

Jednym z ważniejszych życiowych kroków jest staranie się o kredyt hipoteczny. To za jego pomocą powstają domy naszych marzeń oraz kupujemy mieszkania, czyli miejsca, w których liczymy na odpoczynek i regenerację po codziennych trudach. Kredyt hipoteczny to również wieloletnie zobowiązanie, dlatego tak ważne jest, żeby spośród wszystkich ofert wybrać tę najbardziej dla nas odpowiednią. Jak tego jednak dokonać, nie tracąc wielu długich godzin na poszukiwaniach? Dowiedz się wszystkiego już teraz!

  1. Czym jest kredyt hipoteczny?
  2. Koszty kredytu.
  3. Okres i oprocentowanie.
  4. Ranking kredytów hipotecznych.

Ostatnie lata pokazują, że kredyty hipoteczne zyskują coraz większe zainteresowanie. Z roku na rok odnotowuje się coraz większe ich zaciąganie, co w dużej mierze spowodowane jest stale rosnącymi kosztami budowy – w tym siły roboczej i materiałów. Co jednak najważniejsze, należy zdać sobie sprawę, że jest to wieloletnie zobowiązanie finansowe, często dochodzące nawet do 30 lat! Dlatego też musimy poświęcić sprawie należytą uwagę.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Najprościej mówiąc, kredyt hipoteczny jest kredytem, którego zabezpieczeniem jest nieruchomość. Jest to o tyle ważne, gdyż w przypadku zaprzestania spłaty, bank ma prawo upomnieć się o swoją wierzytelność. Kredyty hipoteczne można uzyskać na: budowę domu, rozbudowę istniejących już nieruchomości, kupno domu lub mieszkania, a także przystosowanie do zamieszkania budynków dotychczas niemieszkalnych. Są to podstawowe przypadki, które pozwalają nam na staranie się o ren rodzaj kredytu. Musimy również pamiętać, że bank będzie oczekiwał od nas zakończenia wszelkich prac budowlanych, czyli przystosowania domu/mieszkania do zamieszkania.

Koszty kredytu

Każdy kredyt wymaga dogłębnej analizy i wiedzy, za co przyjdzie nam zapłacić. W związku z tym, że kredyty hipoteczne są długoletnie, powinniśmy poświęcić temu szczególną uwagę. Dlatego podczas poszukiwań musimy, między innymi, skupić się na: oprocentowaniu kredytu, prowizji, którą przyjdzie nam zapłacić (zazwyczaj jest wliczona w spłatę), ubezpieczeniu, opłacie przygotowawczej (część banków ją pobiera) oraz wszelkich dodatkowych kosztach, które w dużej mierze zależą od banku i jego aktualnej oferty.

Okres i oprocentowanie

Okres kredytowania będzie zależeć od naszych możliwości spłaty, w tym zdolności kredytowej. Im krótszy okres, tym większa rata, jednakże dzięki temu szybciej będziemy mogli zakończyć spłacanie. Z reguły kredyt hipoteczny nie zabierany jest na więcej niż 35 lat. Równie ważnym wyborem jest rodzaj oprocentowania – stałe i zmienne. Wiele osób uważa, że stałe jest najlepszym rozwiązaniem, co jednakże nie zawsze okazuje się prawdą. Gdy stopy procentowe ulegają spadkowi, ci, co wybrali stałe oprocentowanie nic na tym nie skorzystają, gdyż muszą wpłacać wcześniej ustaloną ratę. Inaczej jest w przypadku oprocentowania zmiennego, co jednak wiążę się z ryzykiem wzrostu stopy procentowej.

Ranking kredytów hipotecznych

W tym miejscu pojawia się ranking kredytów hipotecznych. Z jego pomocą większość problemów stanie się dla nas sprawami prostymi i możliwymi do załatwienia w o wiele krótszym czasie. To właśnie tam można znaleźć oferty wielu banków i od razu je porównać. Zapewne odpowiednim do tego miejscem jest ranking kredytów hipotecznych https://money24.pl/ranking-kredytow-hipotecznych/. Nie czekaj dłużej i sprawdz je już teraz. Istnieje spora szansa, że to właśnie tam znajdziesz kredyt hipoteczny dla siebie.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę