Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Złodziej i paser

Główne zdjęcie
Elektronarzędzia odzyskane przez policjantów. (fot. KMP Łomża)

Zarzut kradzieży usłyszał 25-letni mężczyzna, natomiast 28-latek odpowiadał będzie przed sądem za paserstwo. Policjanci poinformowali o zatrzymaniu wczoraj mężczyzny, który w świąteczny weekend okradł budowany w Łomży budynek gospodarczy.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży, mężczyzna podejrzany jest o kradzież z budynku w budowie elektronarzędzi oraz przewodów elektrycznych. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na ponad 3 tysiące złotych. W wyniku podjętych czynności „kryminalni” odzyskali skradzione elektronarzędzia. Od 25-latka kupił je 28-letni mężczyzna. On, poza utratą „odkupionych”, a pochodzących z przestępstwa przedmiotów, także stanie przed sądem. Mężczyzna  usłyszał zarzut paserstwa. 

Paserstwo - art. 291 Kodeksu karnego
§ 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę