Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Jacek Żalek nowym wiceministrem funduszy i polityki regionalnej

Główne zdjęcie
Jacek Żalek

Premier Mateusz Morawiecki powołał Jacka Żalka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej - podało w piątek (10.04) ministerstwo.

Jak podkreśliło Ministerstwo Funduszy, nowy wiceminister przejmie obowiązki Kamila Bortniczuka, który podał się do dymisji.

Jacek Żalek ma 47 lat, jest prawnikiem. W latach 1998-2006 zasiadał w radzie miejskiej Białegostoku. W latach 2006-2007 był radnym sejmiku podlaskiego. W latach 2007-2011 był posłem Platformy Obywatelskiej. Również w 2011 r. wszedł do Sejmu z list Platformy. We wrześniu 2013 r. odszedł z PO.

W wyborach 2015 i 2019 wybierany z list PiS. W 2018 był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Białegostoku w wyborach samorządowych. Obecnie jest posłem Porozumienia, które wchodzi w skład obozu Zjednoczonej Prawicy.

Oprócz Jacka Żalka w rządzie jest jeszcze dwóch podlaskich polityków. To minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski i wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę