Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Trzech lekarzy rodzinnych z Wysokiego Mazowieckiego objęto kwarantanną - jeden ma COVID-19

W Wysokiem Mazowieckiem zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z lekarzy rodzinnych. Służby sanitarne zbierają teraz dane na temat wszystkich pacjentów i innych osób, z którymi zakażony lekarz miał ostatnio kontakt. Na kwarantanny skierowano już kilkadziesiąt osób. Do sanepidu cały czas zgłaszają się kolejne osoby - informuje starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

Podobną decyzję podjęto wobec dwójki lekarzy, którzy swoje gabinety mieli w tym samym budynku co chory. Na razie ich pacjentami zaopiekuje się zakład podstawowej opieki zdrowotnej działający przy wysokomazowieckim szpitalu.

Po wystąpieniu pierwszych objawów lekarz, zanim zdecydował się poddać testom na obecność wirusa, skorzystał ze szpitalnej pracowni rentgenowskiej. Przez to trzy osoby z personelu trafiły na kwarantannę i czekają na wyniki badań.

Pracownię RTG odkażono, obecnie pracuje normalnie, podobnie jak pozostałe szpitalne oddziały - mówi dyrektor wysokomazowieckiego szpitala dr Mariola Kucharewicz. W placówce zaostrzono jeszcze bardziej zasady bezpieczeństwa, m.in. poprzez wprowadzenie wstępnej preselekcji pacjentów przed wejściem do budynku.

Normalnie pracuje także szpital w Zambrowie, którego oddział ratunkowy był od wtorku (7.04) sparaliżowany przez wizytę pacjentki, u której podejrzewano koronawirusa. Testy wyszły ujemne.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę