Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

W Zambrowie uszyją maseczki dla mieszkańców

Główne zdjęcie
Szycie maseczek w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Zambrowie

Samorząd Zambrowa podjął inicjatywę szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców Zambrowa. Jak informuje Karolina Ilczuk z Urzędu Miejskiego będą to maseczki bawełniane, wielokrotnego użytku. - Na początek planujemy wykonanie 6 tysięcy sztuk, jeżeli zapotrzebowanie wzrośnie, będziemy szyć dalej – przekazuje.

Szycie maseczek w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Zambrowie
Szycie maseczek w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Zambrowie
Szycie maseczek w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Zambrowie
Szycie maseczek w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Zambrowie

Jak przekazuje Karolina Ilczuk do szycia maseczek dla mieszkańców Zambrowa zaangażowano pracowników miejskich przedszkoli, którzy w bezpiecznych warunkach będą szyć maseczki z zakupionych przez Miasto Zambrów materiałów. Ponadto do Urzędu Miasta Zambrów zgłaszają się indywidualnie mieszkańcy miasta, którzy wesprą produkcję.
Na terenie miasta Zambrów mają zostać zorganizowane dwa punkty dystrybucji takich maseczek, przy czym jeszcze nie wskazano ich lokalizacji.
Ilczuk zapowiada, że priorytetowo maseczki otrzymają osoby z grupy podwyższonego ryzyka zarażenia koronawirusem, w tym seniorzy.

Karolina Ilczuk podaje także, pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 5 w Zambrowie podjęli się już szycia maseczek ochronnych na bazie własnych materiałów krawieckich oraz przekazywanych od darczyńców. Pierwsze wykonane maseczki w ilości 115 sztuk trafiły na jeden z oddziałów Szpitala Miejskiego w Zambrowie. Jeszcze dzisiaj kolejne 100 sztuk zostanie przekazane na inne odziały szpitalne. Maseczki w szpitalu zostają poddane odpowiedniej sterylizacji.

W Zambrowie mieszka niespełna 22 tysięcy mieszkańców.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę