Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

O czym pamiętać, jeśli jesteś właścicielem busa lub planujesz jego wynajem?

Zarówno posiadanie busa na własność, jak i skorzystanie z oferty wypożyczalni busów niesie za sobą wiele konsekwencji, z których jako prowadzący działalność i klienci musimy zdawać sobie sprawę. Przed zakupem lub wynajmem busa warto zaopatrzyć się w niezbędną wiedzę. Zachęcamy do lektury naszego artykułu, by uniknąć najczęstszych błędów podczas eksploatacji busa.

1.jpg

Kupujesz busa na własność - sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć

Jeśli jesteśmy właścicielami, to podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, czeka nas ubezpieczenie busa. Przed decyzją o zakupie, wielu potencjalnych klientów zastanawia się ile kosztuje oc na busa. Natychmiastowo informujemy: jest ono zazwyczaj droższe aniżeli w przypadku samochodów osobowych. Jak zastanawiasz się jaki jest kosz ubezpieczenia busa to najlepiej zobaczyć kalkulację z porównywarki ofert ubezpieczeniowej AC i od mfind. Dzięki niej znajdziesz z pewnością najtańsze oc na busa, którego masz w swojej flocie.

Wiele osób zastanawia się, z czego może wynikać wyższy koszt ubezpieczenia busa. Przede wszystkim z większej pojemności silnika oraz ze sporych rocznych przebiegów. Nie bez znaczenia jest również sposób użytkowania pojazdu – usługi transportowe znacząco podwyższają cenę ubezpieczenia.

2.jpg

Wynajęcie busa - jak się przygotować

Jeśli stoimy przed decyzją o wynajmie busa, już na samym początku musimy określić dokładne wymagania i oczekiwania dotyczące modelu, rocznika i okresu wypożyczenia pojazdu. Od tego uzależniony jest ostateczny koszt usługi. Istotną informacją jest również ilość miejsc w busie, a także to, czy chcemy wypożyczyć busa wraz z kierowcą czy bez.

Jeśli znaleźliśmy już interesującą nas ofertę warto sprawdzić opinie danej wypożyczalni, jej doświadczenie na rynku i liczbę pojazdów, jakimi dysponuje. Bardzo istotne jest sprawdzenie, czy w razie ewentualnej szkody będziemy ubezpieczeni i co zawiera dane ubezpieczenie, a także czy jego koszt jest wliczony w cenę wynajmu busa czy będziemy musieli ponieść go dodatkowo.

Jeśli sprawdziliśmy już wszystkie powyższe dane, możemy przystąpić do transakcji najmu. Co powinna zawierać umowa na wypożyczenie busa? Powinna określać strony umowy, szczegółowe warunki i przedmiot wynajmu. Pamiętajmy o dacie rozpoczęcia i zakończenia usługi i określeniu należności (zarówno za cały okres, jak i stawki dzienne). Dobrze jest również określić w niej opcje wypowiedzenia najmu czy też odstąpienia od umowy.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę