Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Skomplikowana sytuacja w ościennych placówkach

Przekształcenie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w szpital zakaźny dla zarażonych koronowirusem, skomplikowało sytuację także w ościennych placówkach. Chodzi przede wszystkim o tzw. relokację, czyli przeniesienie tam wymagających kontynuacji leczenia pacjentów z łomżyńskiego szpitala.

W Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem i w Zambrowie było takich  pacjentów po kilku. Ale ponieważ ci, którzy czuli się na siłach, wybrali powrót do domu, były to też przypadki najcięższe. 

W szpitalu w Grajewie jeden z sześciu łomżyńskich pacjentów wymagał intensywnej pracy lekarzy przez dwa dni – stwierdził enigmatycznie dyr. Sebastian Wysocki. 

Do szpitala w Wysokiem Mazowieckiem, także trafiło kilka osób z Łomży. I chociaż potrzeby były większe, kierownictwo musiało odmówić, by zapewniać ciągłość opieki mieszkańcom  swojego powiatu. Po zebraniu ordynatorów być może zapadną także decyzje o  ograniczeniu niektórych form działalności szpitala – zapowiada dyr. Mariola Kucharewicz. 

Dyrektor zambrowskiego szpitala Bogusław Dębski zauważa, że największym zagrożeniem dla pracy jego  placówki nie są nowi pacjenci, ale fakt, iż część pracowników łomżyńskiego szpitala pracuje także w ościennych, więc jeśli będą musieli wybierać, gdzieś personelu zabraknie na pewno. 

Wstrzymanie planowych przyjęć nie ratujących zdrowia wprowadzono już w szpitalu w  Kolnie. Zawieszono także zajęcia rehabilitacyjne – poinformowała dyr. Marianna Dobrołowicz. Podobnie jak we wszystkich placówkach, kierownictwo obawia się, że zabraknie środków zabezpieczenia  indywidualnego dla personelu. W kolneńskim szpitalu rozpoczęto nawet szycie maseczek ochronnych na potrzeby jego pracowników.

Największa grupa pacjentów z Łomży trafiła prawdopodobnie do szpitali białostockich. Położony znacznie bliżej, ale w województwie mazowieckim, szpital w Ostrołęce nie przyjmował pacjentów, ponieważ - jak mówi jego dyrektor - w najbliższych dniach także ma zostać przekształcony w szpital zakaźny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę