Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szpital w Łomży nie jest przygotowany na przekształcenie w zakaźny

Główne zdjęcie
Dr Joanna Chilińska, pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży

Pozbawienie opieki pacjentów jedynego szpitala w 60 tys. mieście oraz niewystarczająca kadra i brak specjalistycznego sprzętu. – Szpital Wojewódzki w Łomży nie jest przygotowany na przekształcenie w profilowy szpital zakaźny – uważa p.o. dyrektora tej placówki Joanna Chilińska.

Łomżyński szpital znalazł się – jako jedyny z województwa podlaskiego – w ogólnopolskiej sieci szpitali, do których mają trafiać pacjenci zarażeni koronowirusem i podejrzewani o to. To wymaga nie tylko opróżnienia kilkuset szpitalnych łóżek, ale także wyznaczenia miejsc, do których przewożeni będą nowi pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy medycznej.

Ponadto szpital ma w dyspozycji tylko 23 respiratory (w tym sześć dla dzieci, nienadające się do stosowania u chorych dorosłych) na ponad 500  łóżek dla chorych. 

Niewystarczająca jest także szpitalna kadra – na etatach jest tylko dwóch lekarzy specjalistów chorób zakaźnych i sześciu anastezjologów. 

Łomżyńską placówką od kilku miesięcy kieruje zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa, pełniąca obowiązki dyrektora. Szpital nie ma także etatowego zastępcy dyr. ds. lekarskich.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę