Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

6 policjantów z Zambrowa pod nadzorem epidemiologicznym

Sześciu zambrowskich policjantów zostało objętych nadzorem epidemiologicznym po tym, jak miało kontakt z mężczyzną, który może być zarażony na koronawirusa.

Funkcjonariusze pracowali przy poranny wypadku na obwodnicy Zambrowa, gdzie bus uderzył w ekrany dźwiękochłonne. Jak się okazało, samochodem podróżowało dwóch Litwinów, którzy wracali do swojego kraju z Niemiec.

Jak mówi rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa, ranny pasażer trafił do szpitala, a kierowca na komendę policji w Zambrowie. Tam stwierdził, że źle się czuje.

- W trakcie czynności ten mężczyzna przekazał, że ma dolegliwości zdrowotne. Te wszystkie okoliczności o których opowiadał policjantom wskazywały na to, że istnieje duże prawdopodobieństwo na to, że może być zarażony koronawirusem - wyjaśnia rzecznik KWP. - O sprawie poinformowano nadzór sanitarno-epidemiologiczny. Policjanci, którzy mieli kontakt z kierowcą musieli przerwać prace - dodaje nadkom. Tomasz Krupa.

W sumie z tym mężczyzną miało kontakt sześciu funkcjonariuszy. Ten mężczyzna był również przewożony do komendy z wykorzystaniem radiowozu. Ci policjanci w tej chwili wszyscy przebywają w domach. Są w nadzorze inspektora sanitarnego. Policjanci dezynfekowali też wszystkie pomieszczenia, w których ten mężczyzna przebywał, a także radiowóz, którym był przewożony - dodaje nadkom. Tomasz Krupa.

Obaj Litwini trafili do szpitala w Łomży, gdzie czekają na wyniki testów na obecność koronawirusa.

W związku z podejrzeniem zachorowania w woj. podlaskim 5 osób jest hospitalizowanych, 4 objęto kwarantanną. Blisko 300 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę